Popularyzacja tenisa w Polsce poprzez edukacyjne zajęcia dla dzieci

Poziom popularności tenisa w naszym kraju rośnie nieustannie, a przyczyniają się do tego sukcesy, jakie na arenie międzynarodowej odnoszą polscy zawodnicy – Iga Świątek, Magda Linette oraz Hubert Hurkacz. Wyniki, które osiągają na najbardziej prestiżowych kortach świata, są inspirujące dla wielu osób, zwłaszcza dla najmłodszych. W kontekście tych osiągnięć i rosnącej popularności tenisa, warto przyjrzeć się bliżej tej dyscyplinie sportowej.

Na specjalnie zorganizowanych zajęciach, dzieci w wieku od 7 do 12 lat będą miały możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia trenerów z Klubu Tenisowego Tennis Team Bartłomiej Kuchta. Specjaliści ci opowiedzą uczestnikom o historii tenisa i jego podstawowych zasadach. Pokażą im również różne rodzaje sprzętu tenisowego oraz zademonstrują podstawowe techniki gry. Dzieci będą miały także okazję dowiedzieć się, jak efektywnie trenować tenis, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Zajęcia będą miały także część kontynuacyjną dla wszystkich chętnych. Ta druga część będzie obejmowała zwiedzanie wystawy pt. „Sportowa strona miasta. Historia. Wydarzenia. Mistrzowie”, znajdującej się w Tyskiej Galerii Sportu – oddalonej o jedyne 5 minut spacerem od miejsca przeprowadzenia zajęć. Dodatkowo, uczestnicy będą mogli obejrzeć seans filmów animowanych o tematyce sportowej.