"Wymieniam baterie na roślinę miododajną" – inicjatywa radnej Karoliny Chemicz-Pałys

Radna miasta Tychy, Karolina Chemicz-Pałys, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na akcję ekologiczną pod nazwą „Wymieniam baterie na roślinę miododajną”. Zaplanowana na sobotę 2 września akcja będzie miała miejsce w godzinach od 9:00 do 13:30.

Miejsce spotkania to stoisko numer 14 podczas IV Kiermaszu Miodu w Tyskich Halach Targowych, które zlokalizowane są przy al. Piłsudskiego 8. W zamian za przekazanie zużytych baterii uczestnicy będą mogli otrzymać rośliny miododajne.

Chemicz-Pałys przypomina również, że w całych Tychach dostępne są specjalnie przeznaczone pojemniki na złomowane baterie, do których można je oddawać bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Dokładną lokalizację tych miejsca można znaleźć w poradniku miejskim, gdzie wymienione jest aż 64 punktów na terenie całego miasta. Jeżeli jednak ktoś nie ma możliwości posadzenia rośliny miododajnej, na miejscu będą dostępne mini słoiczki miodu jako alternatywa. Udział w wydarzeniu jest całkowicie darmowy, a rośliny oraz słoiczki miodu będą rozdawane do wyczerpania zgromadzonych zapasów.

Karolina Chemicz-Pałys dodaje także, że jej wolontariusze będą sprawdzać liczbę zebranych baterii i za każde przekazane 10 sztuk zostanie przekazana symboliczna „cegiełka” na zakup materiałów edukacyjnych dla klasy o profilu ochrony środowiska działającej w Tychach.