Specjalny kontener na ubrania dla dzieci wspiera działalność hospicjum

Na jednej z ulic w Tychach pojawił się specjalny kontener przeznaczony do zbierania odzieży dziecięcej. Ubrania te mają nowe życie, gdyż po odebraniu z kontenera, trafiają do sklepu charytatywnego „Świetlikowo to i owo”. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży tych ubrań jest przeznaczony na wsparcie działalności hospicjum dla najmłodszych.

Nie dawno temu informowaliśmy w artykule „Używane rzeczy dla dzieci. Kupując, pomożemy podopiecznym Świetlikowa”, że Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo planuje otworzyć sklep charytatywny w Bielsku-Białej. Przychód generowany ze sprzedaży artykułów dla najmłodszych będzie całkowicie przekazywany na realizację celów tej organizacji.

Jeżeli więc posiadasz ubranka, które Twoje dzieci już wyrosły i nie są Ci potrzebne, możesz wrzucić je do specjalnego kontenera, który znajduje się na ulicy Jaroszowickiej 113 w Tychach. Kontener jest usytuowany przy głównej siedzibie Fundacji i zbiera odzież dziecięcą aż do rozmiaru 146 cm.

W sklepie charytatywnym „Świetlikowo to i owo” możemy znaleźć używaną odzież dziecięcą, zabawki oraz wiele akcesoriów dla najmłodszych. Ubrania i inne przedmioty będą pozyskiwane głównie od mam, które chcą się podzielić ubrankami, z których ich pociechy już wyrosły. Fundacja planuje również zorganizować pokazy mody i spotkania z ludźmi, którzy wspierają młode matki.

Sklep charytatywny „Świetlikowo To i Owo” rozpocznie swoją działalność 23 września w galerii handlowej Gemini Park w Bielsku-Białej.