41-letni recydywista z Tychów podejrzany o liczne przestępstwa

Jednostka policji z Tychów, specjalizująca się w zwalczaniu przestępczości przeciwko mieniu, zatrzymała 41-letniego obywatela tego miasta. Mężczyzna ten był poszukiwany za serię kradzieży i dewastacji majątku w Tychach i Sopocie. Jego zatrzymanie nastąpiło podczas próby kradzieży w jednym z tyskich sklepów, co jest najnowszym elementem długiej listy jego przestępstw. Warto dodać, że podejrzany ma na swoim koncie już wcześniejsze wyroki, a teraz działał w stanie recydywy, co może skutkować surowszą karą.

Na interwencję dotyczącą kradzieży sklepowej, która miała miejsce 8 sierpnia, wezwano funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Złodziej okazał się być 41-letnim mieszkańcem tego miasta. W trakcie podejmowanych działań, wyszło na jaw, że mężczyzna ten mógł mieć udział również w innych incydentach, które miały miejsce nie tylko w Tychach. Po zatrzymaniu podejrzanego i doprowadzeniu go do miejskiej komendy policji, funkcjonariusze przedstawili mu dziewięć zarzutów karnych. Szereg oskarżeń obejmował kradzieże i niszczenie mienia na terenie Tychów oraz kradzież pieniędzy i ubrań w Sopocie.

Mężczyzna przyznał się do winy, dodając, że popełnił te czyny będąc recydywistą. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Dodatkowo, ignorował nakazany przez sąd środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. W związku z tym, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Tychach postanowił zastosować wobec mężczyzny tymczasowy areszt jako środek zapobiegawczy.