Norbert Wojtuszek dołącza do zespołu GKS Tychy w roli pomocnika

21-letni Norbert Wojtuszek, znany pomocnik w piłce nożnej, jest najnowszym nabytkiem zespołu GKS Tychy. Wcześniej reprezentował barwy Górnika Zabrze, jednak na bieżący sezon został wypożyczony do klubu Trójkolorowych. Umowa zawiera również opcję wykupu zawodnika.

Wojtuszek to gracz, który swoje piłkarskie umiejętności szlifował w krakowskich klubach takich jak Krakus Nowa Huta, Progres i Cracovia. W trakcie swojej kariery miał okazję grać dla Pogoni Siedlce oraz Górnika II Zabrze, a ostatnim zespołem, w którym występował przed dołączeniem do GKS-u Tychy, był Górnik Zabrze.

W czasie swojego angażu w Górniku Zabrze Norbert Wojtuszek wystąpił na boisku 43 razy, podając dwie asysty. Całkowity czas spędzony przez niego w grze wyniósł 4725 minut.

Przybycie do GKS Tychy nie było decyzją pochopną dla Wojtuszka. Jak sam przyznaje: „Pamiętam, że mój agent poinformował mnie o propozycji od klubu. Powiedziałem mu, że potrzebuję chwili na przemyślenie sytuacji w Zabrzu. Ostatecznie jednak stwierdziłem, że to odpowiedni krok dla mojego rozwoju. W Tychach panuje fajna atmosfera, a trener zasługuje na pochwałę. Dążymy do osiągnięcia większych sukcesów” – mówi nowy pomocnik Trójkolorowych.