Ostrożność przy cofaniu – dramat rowerzysty w Tychach

Podczas manewru cofania, kierowcy powinni wykazywać się szczególną uwagą, aby uniknąć poważnych zdarzeń drogowych. Wiadomość przekazana przez lokalny portal informacyjny 112Tychy podkreśla ten aspekt, opisując pewne tragiczne wydarzenie, które miało miejsce na ulicy Sienkiewicza w Tychach.

Tego dnia, dokładnie 19 sierpnia, o godzinie 10.10, pojazd osobowy marki Volkswagen podczas cofania potrącił rowerzystę. Okoliczności zdarzenia wymagały interwencji zespołu ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy policji, którzy natychmiast przybyli na miejsce incydentu. Działania tych służb spowodowały całkowite zamknięcie ruchu na ulicy Sienkiewicza.

Portal 112Tychy relacjonuje również, że przed nadejściem służb ratunkowych na pomoc poszkodowanemu rowerzyście ruszyła pani pracująca w jednym z okolicznych punktów usługowych oraz reporter portalu. Ofiara zdarzenia, mająca wiele otarć skóry, ranę głowy wymagającą założenia szwów i będąca w stanie mocno poobijanym, została natychmiast przekazana do opieki personelu medycznego. Następnie rowerzysta został przewieziony do szpitala. Na miejscu pracujący policjanci stwierdzili, że wypadek nastąpił w trakcie manewru cofania z miejsca parkingowego przez kierowcę Volkswagena.

Komenda Miejska Policji w Tychach jest odpowiedzialna za prowadzenie dalszego dochodzenia w sprawie tego niefortunnego zdarzenia.