W Tychach rusza przetarg na przekształcenie dawnego budynku telekomunikacyjnego

Początek nowego rozdziału dla znanego budynku w Tychach zapowiedział Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Planuje on przeprowadzić przetarg, którego celem jest znalezienie wykonawcy do opracowania projektu przebudowy dawnej siedziby telekomunikacji, położonej przy ulicy Orzeszkowej 15 oraz al. Jana Pawła II 40.

Budynek, który swoje świetności przeżywał na końcu XX wieku, pomiędzy latami 80. a 90., od dłuższego czasu nie pełni już roli, do której został stworzony. W związku z tym MZBM podjął decyzję o rozpoczęciu procesu jego adaptacji. Przedmiotem przetargu jest opracowanie dokumentacji projektowej zmiany przeznaczenia części obiektu biurowego na cele mieszkaniowe. Efektem działań ma być powstanie nowych lokali mieszkalnych dla mieszkańców Tychów. Należy dodać, że za prawo wieczystego użytkowania gruntu o powierzchni ponad 1 ha, na którym znajdują się dwa budynki, zapłacono 9,9 miliona złotych.

Prace nad projektem mają uwzględnić nie tylko zmianę funkcji budynku, ale również jego nadbudowę i rozbudowę, termomodernizację oraz wymianę instalacji wewnętrznych. Ponadto planowane są prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu. W ramach projektu przewidziano także stworzenie pomieszczeń przeznaczonych do celów archiwum biurowo-muzealnego oraz serwerowni.

Chętni do współpracy mogą składać swoje oferty do dnia 24 sierpnia, maksymalnie do godziny 9:00 rano.