Nowy I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tychach oraz pożegnanie emerytowanego oficera

W Komendzie Wojewódzkiej miało dzisiaj miejsce spotkanie, podczas którego doszło do przekazania obowiązków służbowych na stanowisku I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tychach. Zadania te powierzono Podinspektorowi Tomaszowi Zawadzkiemu, który wcześniej był odpowiedzialny za Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą w tej samej komendzie. Rozkaz personalny wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, Nadinspektor Roman Rabsztyn.

Tomasz Zawadzki objął nowe obowiązki służbowe 8 sierpnia na mocy rozkazu personalnego wydanego przez Nadinspektora Romana Rabsztyna, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Rozkaz odczytał Młodszy Inspektor Sławomir Zynek, Naczelnik Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W ceremonii uczestniczył również Inspektor Roman Fitrzyk, Komendant Miejski Policji w Tychach. Naczelny oficer śląskiego garnizonu złożył nowemu zastępcy gratulacje i życzenia sukcesów na nowym stanowisku.

Na dzień przed tym ważnym wydarzeniem, odbyła się uroczystość pożegnalna Nadkomisarza Pawła Rybarczyka, który po ponad 32 latach służby postanowił przejść na emeryturę. Rybarczyk pełnił do tej pory funkcję I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tychach. Uroczystość pożegnalna miała miejsce również w siedzibie tyskiej Policji.