GKS Tychy z nowym właścicielem? Trwają rozmowy z zagranicznym inwestorem

W mediach pojawiły się informacje na temat przejęcia znacznej części udziałów klubu piłkarskiego GKS Tychy przez zagranicznego inwestora. Obecnie akcje klubu należą do miasta. Zagraniczny inwestor podobno miałby przejąć około 70 procent akcji klubu. Podobno w tej sprawie trwają zaawansowane rozmowy i ustalane są szczegóły całej transakcji.

Klub piłkarski GKS Tychy z nowym właścicielem?

Obecnie klub piłkarski GKS Tychy jest w posiadaniu miejskiej spółki Tyski Sport. Jednak już niedługo może się to zmienić. Mówi się, że aż około 70 procent akcji klubu może zostać wykupionych przez zagranicznego inwestora. Dzięki nabyciu takiej ilości akcji klubu, zagraniczny inwestor miałby decyzyjność co do podejmowania najważniejszych decyzji w klubie. Podobno nowy inwestor wziąłby na siebie także koszty, które związane są z wynajmem Stadionu Miejskiego, na którym swoje mecze rozgrywa tyski klub piłkarski.

Warto przypomnieć, że pierwsze wzmianki o inwestorze z zagranicy pojawiły się już w lipcu tego roku. Z kolei teraz informacje o zagranicznym inwestorze przekazał prezydent miasta Tychy. Zagranicznym inwestorem, o którym mówi się w kontekście przejęcia udziałów w klubie, prawdopodobnie jest Pacific Media Group, która należy do Paula Conwaya. Owa grupa posiada już udziały sportowe w innych klubach sportowych różnych dyscyplin sportowych.