Atrakcyjne lokalizacje w Tychach – gdzie warto kupić mieszkanie?

Tychy to atrakcyjne miasto do zakupu nowego mieszkania zarówno na własne potrzeby, jak i w celach inwestycyjnych. Przy wyborze lokalu idealnego, warto dowiedzieć się, co dany deweloper posiada w swojej ofercie i czym wyróżnia się jego inwestycja.

Wybierając osiedle w Tychach warto zwróć uwagę na to, jak wygląda zaplecze usługowo-handlowe w okolicy, czy znajduje się na nim dogodny dostęp do komunikacji miejskiej oraz, jeśli jesteś rodzicem, czy w pobliżu znajdują się placówki oświatowe i place zabaw.

Nowe mieszkania Tychy – co warto wiedzieć?

Na tyskim rynku nieruchomości zdecydowanie przeważają lokale z rynku wtórnego, jednak można tu znaleźć także ciekawe propozycje w zupełnie nowych i nowoczesnych inwestycjach deweloperskich. Nowe mieszkania w Tychach wyróżniają się przede wszystkim dodatkowymi udogodnieniami, których nie znajdziesz w lokalach z ubiegłego wieku. Mowa m.in. o smart home – czyli rozwiązaniu, które ułatwia zarządzanie sprzętami oraz obwodami prądu, wody czy gazu w mieszkaniu. Co więcej, z technologii inteligentnego domu można korzystać z poziomu smartfonu. Deweloperzy budując nowe osiedla w Tychach dbają także o to, by pojawiły się na ich terenie ekologiczne rozwiązania, takie jak stacja ładowania pojazdów elektrycznych, zielone nasadzenia czy energooszczędne oświetlenie LED części wspólnych, które w konsekwencji wpływa na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. Warto także zwrócić uwagę na inne udogodnienia, na przykład plenerową siłownię na terenie inwestycji czy stojaki rowerowe dla miłośników jednośladów.

Osiedla w Tychach – sprawdź, co jest w okolicy

Gdy masz już na oku inwestycję, która spełnia większość Twoich oczekiwań, sprawdź, co znajduje się w jej okolicy. Bardzo ważnym elementem, ułatwiającym codzienne funkcjonowanie, jest zaplecze handlowo-usługowe. Dobrze, by w okolicy znajdował się supermarket oraz mniejsze sklepiki osiedlowe, w tym warzywniaki i piekarnie. Jeśli dojeżdżasz do pracy i nie chcesz korzystać z samochodu, to koniecznie sprawdź, czy w pobliżu wybranej inwestycji zlokalizowane są przystanki komunikacji miejskiej. Dla rodziców ważnym aspektem będzie to, czy w okolicy znajdują się placówki oświatowe, żłobki, przedszkola i szkoły, do których to będą mogli posłać swoje pociechy. Natomiast osoby „nie mogące żyć” bez aktywności fizycznej, zwrócą uwagę na to, czy w pobliżu nowopowstałego osiedla są parki, tereny rekreacyjne oraz obiekty, takie jak siłownia czy basen.

Inwestycje Tychy – wybierz dogodną lokalizację

W sąsiedztwie Alei Bielskiej, prowadzącej do Bielska-Białej oraz stolicy Województwa Śląskiego – Katowic, powstają nowe inwestycje mieszkaniowe. Jest to główna ulica w Tychach, przy której istnieje rozbudowana infrastruktura miejska, co zostało zauważone przez deweloperów. To właśnie w tej okolicy powstają całkiem nowe osiedla. Co więcej, położenie samego miasta jest tak korzystne, że można dojechać stąd niemal do każdej części Aglomeracji Śląskiej w kilkadziesiąt minut. Możesz też liczyć na nieco niższe ceny za jeden metr kwadratowy powierzchni – jest to przedział między 6,5 tys. do około 8 tys. (wg informacji zamieszczonych na portalu nieruchomości-online). Dla porównania w Katowicach średnia kwota za nowy lokal mieszkaniowy to nawet 9,5 tys./mkw. Dlatego też Tychy są idealną opcją do zakupu nowego mieszkania, jeśli na przykład pracujesz w większym mieście.

Gdy mowa o rozbudowanej infrastrukturze, w okolicy Alei Bielskiej znajdują się wszelkie udogodnienia. Rodziców ucieszy fakt, że w promieniu kilku metrów znajdują się liczne żłobki, przedszkola oraz szkoły podstawowe. Dodatkowym atutem jest atrakcyjna oferta gastronomiczna, co z pewnością ucieszy tych, którzy nie mają za wiele czasu na przyrządzanie posiłków. Natomiast w wolnym czasie można wybrać się do pobliskiego Parku Wodnego, klubu golfowego czy do kina.

Deweloper Tychy – postaw na doświadczenie

Wszystkie wyżej wymienione cechy spełnia tyska inwestycja od ogólnopolskiego dewelopera Grupy Murapol. Murapol Osiedle Fit położone jest tuż przy głównej arterii Tychów – Alei Bielskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie hipermarketu Auchan oraz OBI. Ta lokalizacja posiada bogate zaplecze usługowo-handlowe oraz liczne miejsca do uprawiania rekreacji na świeżym powietrzu, takie jak tereny przy Jeziorze Paprocańskim, Lesie Kobiórskim czy parkach: Suble, Jaworek i Niedźwiadków.

Tak dogodna lokalizacja, niemal w centrum Tychów sprawia, że Murapol Osiedle Fit jest świetną opcją zarówno dla osób chcących zakupić mieszkanie na własne potrzeby, jak i klientów, którzy myślą o inwestycji zaoszczędzonego kapitału w nieruchomości. Dodatkowo nasze osiedle wyposażyliśmy w szereg udogodnień, które wyróżniają się na tle tyskiego rynku mieszkaniowego. – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol. – Poza atrakcyjnością oferty, naszym niewątpliwym atutem jest wieloletnie doświadczenie. W Tychach działamy od 15 lat i w tym czasie zrealizowaliśmy tu dwie wieloetapowe inwestycje – Osiedle Cztery Pory Roku i Murapol Śląskie Ogrody. W ramach tych projektów wybudowaliśmy 16 budynków, w których zamieszkało ponad 4 200 osób. Dlatego podejmując decyzję o zakupie nowego mieszkania, warto postawić na sprawdzonego dewelopera. – dodaje.

Co jeszcze wyróżnia Murapol Osiedle Fit? Przede wszystkim liczne udogodnienia dla mieszkańców. W standardzie każdego z lokali znajdzie się pakiet antysmogowy, czyli specjalny zestaw filtrów, które chronią wnętrze przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, smogiem, alergenami oraz drobnymi owadami. W budynkach została zamontowana instalacja Home Management System, która umożliwi skorzystanie z opcji inteligentnego domu – sterowanie urządzeniami i wybranymi obwodami manualnie za pomocą funkcji hotelowej oraz zdalnie przy wykorzystaniu dedykowanej aplikacji Murapol Appartme. Dzięki smart home mieszkańcy będą mieli kontrolę m.in. nad zaworami wody w lokalu, co pozwoli uniknąć awarii i co za tym idzie – zalania mieszkania. Dzięki racjonalnemu zarządzaniu urządzeniami za pomocą smart home, można zaoszczędzić w skali roku nawet 29% na rachunkach za media, co pokazały niezależne badania wykonane przez krakowską AGH. Co więcej, pakiety inteligentnego domu są stale poszerzane o coraz to nowsze funkcjonalności.

Murapol Osiedle Fit składać się będzie z 4 budynków – trzech 7-piętrowych i jednego 3-piętrowego, w sumie to aż 352 komfortowe i ustawne lokale mieszkalne. W ofercie dostępne są mieszkania 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe w metrażach od 27 do 65,5 mkw. Każde z nich posiadać będzie balkon na wyższych kondygnacjach, a na parterze taras z ogródkiem. Części wspólne zostaną oświetlone energooszczędnymi LED-ami, które pozwolą zaoszczędzić prąd. W budynkach znajdą się także ciche i szybkie windy, które zapewnią lokatorom komfortową komunikację między piętrami.

Nowe mieszkania Tychy – osiedla pełne udogodnień

Czemu Murapol Osiedle Fit zawdzięcza swoją nazwę? Otóż na dachu budynku numer 2 znajdzie się siłownia plenerowa do użytku mieszkańców inwestycji. Będzie to idealne miejsce do uprawiania aktywności fizycznej oraz spotkań sąsiedzkich. Żadna inwestycja w okolicy nie może pochwalić się tak atrakcyjnym rozwiązaniem. Na terenie Murapol Osiedla Fit znajdą się także liczne, zielone nasadzenia oraz mała architektura.

Dla zmotoryzowanych kierowców, oprócz licznych miejsc parkingowych naziemnych i podziemnych, przewidziano stację ładowania pojazdów elektrycznych. Natomiast miłośnicy jednośladów będą mogli zostawić swój rower przy jednym z wielu stojaków. Z kolei dla najmłodszych zaprojektowano kolorowy plac zabaw, który będzie zachęcał najmłodszych mieszkańców do ulubionych aktywności z rówieśnikami.

Grupa Murapol, deweloper wywodzący się z województwa śląskiego, działa na rynku już od ponad 21 lat. W tym czasie zrealizował 77 wieloetapowych inwestycji na terenie całej Polski, oddając do użytkowania 370 budynków. Warto śledzić stronę internetową dewelopera, aby być na bieżąco z aktualnymi akcjami promocyjnymi oraz informacjami na temat cyklicznie organizowanych Dni Otwartych.