Nowe połączenie autobusowe M15 połączy Tychy i Sosnowiec

W ostatnich dniach wszystkich mieszkańców Tych i Sosnowca ucieszyła wiadomość o nowej linii autobusowej M15, która będzie kursować między Tychami i Sosnowcem. O tej wiadomości poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego. Uruchomienie nowej autobusowej linii M15 oficjalnie będzie miało miejsce 10 listopada. To właśnie wtedy po raz pierwszy zaczną kursować tą trasą autobusy.

Połączenie autobusowe M15 Tychy – Sosnowiec

Od dłuższego czasu wiele osób czekało na to, aby powstało w końcu połączenie autobusowe pomiędzy Tychami a Sosnowcem. Zapowiedzi o powstaniu takiego połączenia pojawiały się już wcześniej m.in. na portalu https://www.gornyslask.pl/. Teraz w końcu ich życzenia stały się faktem. Linia autobusowa M15 Tychy – Sosnowiec rozpocznie swój żywot 10 listopada. To właśnie wtedy po raz pierwszy tą trasą pojedzie autobus. Warto dodać, że ta linia oprócz połączenia Tychy – Sosnowiec oferuje także transport do południowych terenów Mysłowic i Lędzin. To ogromne ułatwienie dotyczące logistyki i transportu podróżnych w regionie.

Dogodne przystanki na trasie linii autobusowej M15 Tychy – Sosnowiec

Warto dodać, że osoby odpowiedzialne za przygotowanie tego nowego połączenia autobusowego, pod uwagę wzięły także odpowiednie skomunikowanie jej z Ekonomiczną Strefą w Tychach. W ten sposób podróżni będą mogli swobodnie przemieszczać się po najważniejszych miejscach w regionie. Na trasie łącznie znajdować będzie się aż 26 przystanków., a autobus będzie się poruszał głównie drogą ekspresową S1 (Wschodnia Obwodnica GOP). Przypomnijmy raz jeszcze, że nowa linia autobusowa M15 Tychy – Sosnowiec uruchomiona zostanie po raz pierwszy 10 listopada.