Młoda kobieta potrącona przez pociąg na torach kolejowych przy ulicy Barona

Do tragicznego wypadku doszło na torach kolejowych w pobliżu ulicy Barona w Tychach. Zdarzenie miało miejsce w środę, dnia 26 października, mniej więcej o godzinie 19:00. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kobieta prawdopodobnie poruszała się po torach, aby przejść na drugą stronę przez niestrzeżone miejsce.

Potrącenie młodej kobiety przez pociąg pasażerski

Udział w zdarzeniu brał pociąg pasażerski Kolei Śląskich, relacji Tychy Lodowisko – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice. Wypadek z udziałem młodej kobiety miał miejsce w momencie, gdy pociąg pokonywał stacje Tychy Zachodnie – Tychy. Z powodu tego zdarzenia pasażerowie korzystający z pociągów Kolei Śląskich musieli liczyć się z kilkudziesięciominutowymi opóźnieniami. Utrudnienia w ruchu pociągów nie trwały jednak długo.

Próba uratowania życia młodej kobiety nie powiodła się

Policjanci od razu udali się na miejsce zdarzenia po otrzymaniu zgłoszenia o potrąceniu postronnej osoby. Na miejscu pojawił się także zespół ratownictwa medycznego ze szpitala w Tychach. Nie zabrakło także straży pożarnej oraz straży ochrony kolei. Niestety obrażenia potrąconej przez pociąg kobity były zbyt duże i ratownicy medyczni pomimo wszelkich prób nie zdołali uratować kobiety. Funkcjonariusze na miejscu przebadali także maszynistę na zawartość alkoholu w organizmie. Był on trzeźwy. Teraz funkcjonariusze wraz z prokuratorem i technikami kryminalistyki będą wyjaśniać dokładne okoliczności zdarzenia.