Tyszanie wygrywają śląskie derby w hokeja

GKS Tychy wygrał w wyjazdowym meczu z GKS Katowice 2:1 w 13. kolejce Polskie Hokej Ligi. W meczu na szczycie to goście z Tych okazali się lepszą drużyną i odnieśli ważne zwycięstwo. Warto dodać, że emocje w spotkaniu trwały do samego końca, bowiem bramka na wagę zwycięstwa padła dopiero na minuty przed końcem meczu.

Zacięty meczy i zwycięstwo zawodników GKS Tychy

Pierwsi na prowadzenie w tym spotkaniu wyszli goście z Tych. Bramkę dla klubu sportowego z Tych zdobył Szymon Marzec, który po akcji z Olafem Bizackim i Filipem Starzyńskim skierował krążek do bramki gospodarzy. Pierwszy gol w tym spotkaniu padł w 15 minucie spotkania.

Na odpowiedź gospodarzy trzeba było czekać aż do 55 minuty, kiedy to bramkę wyrównującą zdobył Bartosz Fraszko, po akcji z Grzegorzem Pasiutem i Marcinem Kolusz. Wydawało się, że po tej bramce wyrównującej w meczu już nic ważnego się nie wydarzy. Było to jednak mylne, ponieważ goście zebrali się jeszcze do ataku i zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa.

Ostatni ruch w tym meczu należał do zawodników GKS-u Tychy, którzy w samej końcówce zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa. Gola na 2:1 zdobył Roman Szturc, który po akcji z Filipem Komorski i Ondrejem Sedivy już w 59 minucie zdobył bramkę wyrównującą. Z tego względu po emocjonującym spotkaniu to GKS Tychy wyszedł zwycięsko ze starcia z GKS-em Katowice w ramach rozgrywanej 13. kolejki Polskiej Hokej Ligi.