Miasto Tychy wyróżnione podczas gali Samorządowego Forum Kapitału w Katowicach

W ostatnim czasie w Katowicach odbyła się gala Samorządowego Forum Kapitału, podczas której wyróżnienie otrzymało miasto Tychy. Gala zorganizowana w Tychach miała na celu m.in. nagrodzić samorządy, które w najlepszy dotąd sposób radzą sobie z pozyskiwaniem środków z Unii Europejskiej, a także z inwestycjami z tego tytułu. Zarówno w jednym, jak i w drugim rankingu bardzo wysoko znalazło się miasto Tychy, które zajęło dwukrotnie pozycję nr 4.

Wysokie pozycje miasta Tychy w dwóch rankingach

W rankingach, których wyniki opublikowano na gali Samorządowego Forum Kapitału w Katowicach, uwzględniono aż 49 miasta na prawach powiatu. Zarówno w pierwszym rankingu, a więc rankingu dotyczącym zrealizowanych inwestycji, jak i drugim rankingu, a więc rankingu dotyczącym wykorzystania środków Unii Europejskiej w latach od 2014 do 2021, miasto Tychy zajęło czwarte miejsce. Jak czytamy na stronie https://halokatowice.pl/, w pierwszym rankingu na podium uplasowały się takie miasta jak Świnoujście, Krosno i Gliwice. Z kolei poza podium i za plecami Tych znalazły się m.in. Gdynia, Sopot, Gliwice, czy też Bielsko-Biała. Z kolei w drugim rankingu zwyciężyło Świnoujście.

Takie wyróżnienie dla miasta Tychy to niewątpliwy sukces pokazujący, że władze miasta rzeczywiście dbają o rozwój miasta i walczą o dostępne na rozwój środki. Miejmy nadzieję, że w kolejnych latach Tychy w dalszym ciągu będą się rozwijać i zwiększać komfort życia mieszkańców.