Zrobił dwa wykroczenia i stracił prawo jazdy

Zaledwie dwa wykroczenia wystarczyły do tego, aby kierowca poruszającymi się ulicami Tych stracił prawo jazdy. Wszystko po tym, gdy popełniając dwa wykroczenia zebrał on aż 26 punktów karnych. 33-letniego kierowcę zatrzymali policjanci należący do grupy SPEED w Tychach.

Policjanci z tyskiej grupy SPEED ukarali 33-letniego kierowcę

Wystarczyły dwa wykroczenia, aby 33-letni kierowca stracił prawo jazdy. Policjanci z Tych, którzy należą do tyskiej grupy SPEED zarejestrowali na policyjnym monitoringu wykroczenia wykonane przez kierowcę.

Dwa wykroczenia na wagę utraty prawa jazdy

Kierowca poruszający się samochodem marki Mercedes przede wszystkim przekroczył dopuszczalną prędkość. Pędził on przez miasto aż 95 km/h. Przypominamy, że od pewnego czasu polski kodeks drogowy jest znacznie surowszy dla kierowców – więcej informacji znajdziemy w artykule na stronie https://nadrogach.pl/.

W związku z tym wykroczeniem kierowca został ukarany mandatem karnym o wysokości 1000 złotych, a oprócz tego otrzymał on 11 punktów karnych. Drugim wykroczeniem, którego dopuścił się 33-letni kierowca samochodu było wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Kierowca dopuścił się tego na oczach funkcjonariuszy, którzy wszystko zarejestrowali na kamerze. Za wykonanie niebezpiecznego manewru drogowego, a więc dopuszczeniu się manewru wyprzedzania na przejściu dla pieszych, kierowca został ukarany mandatem karnym o wysokości 1500 złotych, a na jego konto dopisano także 15 punktów karnych. Tak więc łącznie 33-letni kierowca otrzymał dwa mandaty karne o sumie 2600 złotych, a także 26 punktów karnych. Taka ilość otrzymanych punktów karnych spowodowała, że kierowca stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.