Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach zapowiada kolejne modernizacje dróg

Kierowcy w Tychach będą musieli zmagać się z kolejnymi utrudnieniami drogowymi. Według informacji podanych ostatnio przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach, prace modernizacyjne będą prowadzone stopniowo – począwszy od ulicy Burschego, aż do wyjazdu z miasta Tychy w stronę Mikołowa.

Nowa nawierzchnia asfaltowa

Podczas modernizacji kolejnych etapów odcinka drogi od ulicy Burschego do granicy z Mikołowem, wykonawca inwestycji będzie nakładał nową nakładkę asfaltową. W ten sposób ma zostać wyremontowana droga o powierzchni 20 000 m2.

Oprócz nowej nakładki asfaltowej ma zostać przebudowane także skrzyżowanie znajdujące się na ulicy Mikołowskiej. Przebudowa tego skrzyżowania związana będzie także z budową systemu ITS. Warto dodać, że zakończenie remontu ma nastąpić jeszcze w listopadzie tego roku. Inwestycja pochłonie około 2 miliony złotych.

Utrudnienia drogowe dla kierowców w Tychach

W wyniku prowadzonych prac remontowych na danym odcinku drogi, kierowcy będą musieli zmagać się z utrudnieniami. Spokojnie, ponieważ nie będą one aż tak kłopotliwe, jak może się początkowo wydawać. Na szczęście utrudnienia dla kierowców mają zostać zminimalizowane w jak największym stopniu. Minimalizowanie problemów dla kierowców odbywać się będzie m.in. poprzez podzielenie prac na poszczególne etapy. Przewiduje się, że największe problemy i utrudnienia dla kierowców mogą powstać w momencie, gdy prowadzone będą prace od wiaduktu w kierunku ulicy Wierzbowej.