Urząd Marszałkowski przekaże dodatkowe środki finansowe na oświetlenie w mieście

W Tychach od pewnego czasu prężnie modernizowane jest oświetlenie. Spora część wydatków na ten cel pochodzi od samego miasta. Teraz jednak miasto otrzyma dodatkowe wsparcie finansowe od Urzędu Marszałkowskiego. Wsparcie będzie wynosić 5 milionów złotych i w pełni przeznaczone zostanie właśnie na modernizację oświetlenia w mieście.

Modernizacja oświetlenia w Tychach

Prace nad modernizacją oświetlenia w mieście trwają już od jakiegoś czasu. Oficjalnie prace mają zostać zakończone jeszcze w tym roku, dokładniej na koniec listopada. Warto dodać, że dofinansowanie od Urzędu Marszałkowskiego zostało przekazane w formie aneksu do wcześniejszej umowy, która została zawarta właśnie o dofinansowanie tej inwestycji. Kolejne pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego pozwolą miastu zaoszczędzić pieniądze pieniądze i przeznaczyć je na bieżące wydatki. A jak wiadomo wydatki w obecnym czasie są coraz większe z powodu rosnących cen energii elektrycznej oraz surowców.

Wsparcie Urzędu Marszałkowskiego dla inwestycji w Tychach

Warto dodać, że obecny aneks na dofinansowanie inwestycji związanej z oświetleniem opiewa na kwotę 5 milionów złotych. Z kolei pierwotna umowa była zawarta na dofinansowanie w postaci 6,5 milionów złotych. Oznacza to, że łącznie Urząd Marszałkowski przekaże miastu Tychy aż 11,5 miliona złotych na realizację tej inwestycji.

Dodajmy, że inwestycja związana z modernizacją oświetlenia w Tychach polega przede wszystkim na wymianie kilku tysięcy słupów, a także kilku tysięcy opraw w lampach ulicznych. Takie działania mają przynieść oszczędności energii w postaci aż 67%. To wszystko za sprawą wymiany starych rozwiązań oświetleniowych m.in. na nowoczesne oświetlenie LED.