Tragiczne potrącenie kobiety przez pociąg w Tychach

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek, dnia 23 sierpnia w Tychach. W godzinach wieczornych, około godziny 22:00 pociąg potrącił znajdującą się na torach kobietę. Kobieta przebywała na torowisku, które należy do kolejowego szlaku Kobiór – Tychy, nieopodal ulicy Skalnej. Na miejscu od razu pojawiły się straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja.

Kobieta potrącona przez pociąg zginęła

Kobieta, która została potrącona przez pociąg niestety zginęła. Na miejscu prowadzone były działania śledczych do godziny około 1:45. W momencie, gdy na miejsce przybyła policja, znajdowali się tam już strażacy oraz karetka pogotowia ratunkowego.

Warto dodać, że ostatnio do nietypowego zdarzenia na torach, lecz z udziałem pijanego kierowcy doszło w Żywcu – sprawdź więcej tutaj.

Przejazd pociągu technicznego

Od razu po tym wydarzeniu wprowadzono zastępczą komunikację autobusową, ze względu na trwające utrudnienia na odcinku szlaku kolejowego Kobiór – Tychy. Wstępnie policja ustaliła, że potrącenie kobiety znajdującej się na torach wynikło z przejazdu pociągu technicznego. Na miejscu pojawił się niezwłocznie lekarz, który niestety stwierdził zgon. Obecnie funkcjonariusze starają się ustalić tożsamość kobiety, a także starają się ustalić dokładne okoliczności całego zdarzenia oraz jej śmierci. Obecnie śledztwo prowadzone jest pod nadzorem tyskiej Prokuratury Rejonowej.