W Tychach rozpocznie się produkcja nowego SUVa Jeep Avenger

Fabryka samochodów w Tychach jako jedyna zajmie się produkcją nowego modelu samochodu spod marki Jeep. Mowa o nowym SUVie Jeep Avenger. Będzie to najnowszy samochód tego typu wyprodukowany przez amerykańską markę. Co wiadomo o nowym modelu samochodu i jego produkcji w Tychach?

Jeep Avenger będzie produkowany w Tychach

Produkcja nowego Jeepa Avenger ma rozpocząć się w tyskim zakładzie samochodowym jeszcze w tym roku. Dokładniej ma to być listopad 2022 roku. O Jeepie Avenger i jego produkcji w fabryce samochodów w Tychach dowiedzieliśmy się całkiem niedawno, ponieważ podczas Jeep Brand 4xe Day. To specjalne wydarzenie amerykańskiej marki, podczas którego prezentowane są strategiczne plany całej amerykańskiej marki. Wielu widzów tego wydarzenia dość mocno zaskoczyło się, gdy zaprezentowano całkowicie nowy model, a więc Jeep Avenger. Wielkie zaskoczenie było także wśród Polaków, gdyż okazało się, że ten model będzie produkowany właśnie w zakładzie w Tychach.

Co jeszcze wiemy o nowym Jeepie Avenger?

O nowym Jeepie Avenger wiadomo na ten moment tyle, że będzie to pierwszy elektryczny SUV produkowany tylko w Polsce. Samochód będzie dość mały, jego długość będzie wynosić jedynie nieco ponad 4 m. Ma to być pojazd dostosowany do europejskiego rynku samochodowego. Jako, że ma to być pojazd produkowany także w wersji elektrycznej, to na pewno wszystkich ciekawi zasięg pojazdu. Okazuje się, że będzie on mógł pokonać 400 km bez ładowania. Poza tym Jeep Avenger produkowany w Tychach będzie takżę dostępny w wersji spalinowej z dodatkiem miękkiej hybrydy. Więcej o produkowanym w Tychach nowym SUVie marki Jeep przeczytamy na portalu www.czterykolka.pl.