Liczne zatrzymania kierowców w ramach akcji „Prędkość” w Tychach

Podczas ostatniego weekendu tyscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z innych części kraju zorganizowali akcję „Prędkość”. Oczywiście akcja polegała na wzmożonych kontrolach drogowych. W Tychach policjanci naprawdę mieli co robić, bowiem zatrzymali w tym czasie ponad 100 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Warto dodać, że rekordzista podczas ostatniego weekendu poruszał się z prędkością aż 176 km/h.

Policjanci z Tych wzięli udział w akcji „Prędkość”

Sporo pracy mieli podczas ostatniego weekendu policjanci z Tych. Według opublikowanych statystyk dokonali odnotowali oni aż 105 wykroczeń, które związane były z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Największego wykroczenia dopuścił się 54-letni kierowca samochodu osobowego marki Audi. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy należących do grupy „SPEED”. Kierowca Audi osiągnął prędkość aż 176 km/h. Rozpędził się on do takiej prędkości w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Takie przekroczenie prędkości nie mogło skończyć się oczywiście niczym innym jak wysokim mandatem karnym. Kierowca otrzymał na swoje konto 12 punktów karnych, a także mandat w wysokości 2500 złotych. Warto dodać, że oprócz przekroczenia dozwolonej prędkości, mężczyzna dopuścił się także złamania przepisów dotyczących prawostronnej jazdy.

Już same dane opublikowane przez tyskich funkcjonariuszy pokazują, że akcje funkcjonariuszy w stylu akcji „Prędkość” są jak najbardziej potrzebne na polskich drogach. Niestety, ale wciąż wielu kierowców nie dostosowuje prędkości do obowiązujących przepisów drogowych oraz do panujących warunków atmosferycznych na drodze.