Duża grupa inwestycyjna interesuje się klubem piłkarskim GKS Tychy

Już niebawem GKS Tychy może mieć nowego właściciela. Wszystko za sprawą zainteresowania tym klubem piłkarskim ze strony dużej grupy inwestycyjnej. Mowa o Pacific Media Group, która co ciekawe miała już plany co do przejęcia Lechii Gdańsk. Czy śląski klub rzeczywiście zostanie przejęty przez Pacific Media Group? Jakie są ku temu przesłanki i jak duże jest prawdopodobieństwo takiej sytuacji?

Pacific Media Group zainteresowane drużyną GKS-u Tychy

Informacje co do przejęcia GKS-u Tychy przez dużą grupę inwestycyjną pojawiły się w mediach nie tak dawno. Należy tutaj mieć na uwadze, że na pewno do oficjalnych informacji potwierdzających tego typu transakcje jest daleka droga. Chociażby z tego względu, że ta sama grupa interesowała i interesuje się także innymi klubami piłkarskimi. Jednym z nich jest ekstraklasowa Lechia Gdańsk. Podobno przedstawiciele dużej grupy inwestycyjnej byli nawet obecni na stadionie w Gdańsku na jednym z meczów drużyny. Podobno już jednego czasu były nawet negocjowane warunki przejęcia klubu, jednak nic konkretnego z tego do tej pory nie wyniknęło. Warto dodać, że obecnie klub Lechii Gdańsk jest w posiadaniu niemieckiej rodziny Wernze, która oprócz sprawowania kontroli w Lechii, posiada także udziały w innych klubach, a więc Lokomotive Lipsk oraz Viktorii Koeln.

O zainteresowaniu GKS-em Tychy przez dużą grupę inwestycyjną

Jeśli chodzi o zainteresowanie GKS-em Tychy, to czy takie zainteresowanie powoduje, że temat przejęcia Lechii Gdańsk przez Pacific Media Group całkowicie upadł? Ciężko powiedzieć, jednak coś może być na rzeczy.

Warto dodać, że ta sama grupa jest obecnie w posiadaniu udziałów w wielu innych klubach w różnych częściach Europy. W ostatnim czasie Pacific Media Group wykupiła 10% udziałów w klubie FC Kaiserslautern, a ponadto klub posiada także kontrole w takich klubach europejskich jak szwajcarskie FC Thun, angielskie Barnsley, duńskie Esbjerg, belgijskie KV Ostenda, francuskie Nancy, a także holenderskie Den Bosch.