Nowy przystanek w Tychach „Tychy Osiedle M”

Już od soboty, dnia 16 lipca, w Tychach wszyscy podróżujący będą mogli skorzystać z nowego przystanka autobusowego. Nowy autobusowy przystanek „Tychy Osiedle M” będzie znajdował się przy alei Bielskiej. Wraz z tą informacją Zarząd Transportu Metropolitalnego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ustalił również linie, które będą obejmowane przez nowy przystanek autobusowy w Tychach. A więc jakie to będą?

Pasażerowie będą mogli korzystać z nowego przystanku autobusowego po obu stronach ulicy

Nowy przystanek autobusowy mieści się przy alei Bielskiej w Tychach. Dokładniej znajduje się on pomiędzy rondem Skałka a rondem Polonia. Oczywiście pasażerowie będą mogli wsiąść do autobusu z przystanku zarówno po jednej i drugiej stronie. Już teraz w tym miejscu można zauważyć, że przystanek autobusowy został umieszczony dla pasażerów jadących w jedną, jak i w drugą stronę. Przypomnijmy, że obsługa pasażerów z tego przystanku autobusowego rozpocznie się już od 16 lipca 2022 roku.

Warto dodać, że zmiany w funkcjonowaniu przystanków występują również w innych miejscowościach w Polsce. Ostatnio pojawiło się połączenie, dzięki któremu pasażerowie mogą podróżować z Olkusza do Krakowa.

Jakie linie będą obsługiwane przez przystanek autobusowy?

Pasażerowie w ramach nowego przystanku autobusowego „Tychy Osiedle M” będą mogli korzystać z linii 36 oraz linii 245. Raz jeszcze zaznaczmy, że obsługa tego przystanku przez wspomniane linie rozpocznie się dnia 16 lipca, a więc w sobotę. Na pewno otwarcie tego nowego miejsca dla wszystkich mieszkańców ułatwi poruszanie się po mieście. Wiele osób z tego okręgu musiało do tej pory wysiadać wcześniej lub później. Musieli po prostu korzystać z innych przystanków w mieście Tychy.