Niebawem zakończy się budowa wiaduktu w Tychach

Jeszcze w tym miesiącu, a więc w czerwcu ma zakończyć się budowa wiaduktu w Tychach. Dokładniej mowa o wiadukcie, który przebiega nad ulicami Stefana Grota-Roweckiego. Mówi się, że oficjalnie do użytku ten obiekt może być oddany nawet w lipcu.

Remont wiaduktu w Tychach

Przypomnijmy, że początek remontu tyskiego wiaduktu miał miejsce jeszcze na początku maja poprzedniego roku. Dokładnie to 4 maja 2021 roku wiadukt ten został zamknięty dla pojazdów. Wtedy mogli nim poruszać się jeszcze piesi, lecz nie zawsze, ponieważ gdy prace wymagały zamknięcia wiaduktu dla wszystkich, to tak też było. Jednak już dnia 13 czerwca 2021 roku, piesi także otrzymali całkowity zakaz przemieszczania się tamtędy.

Nowa kładka pieszo-rowerowa

Nowy wiadukt wybudowano ze względu na powstanie nowej kładki pieszo-rowerowej. Kładka została wybudowana już 21 grudnia 2021 roku, z kolei sam wiadukt musiał jeszcze nieco poczekać na oficjalne zakończenie prac. Wszystko jednak jest na dobrej drodze, aby wiadukt został ukończony jeszcze w tym miesiącu. Z kolei jego oficjalne otwarcie jak już wiemy może nastąpić jeszcze w lipcu tego roku.

Na południu Polski obecnie realizowanych jest wiele inwestycji. Zarówno tych drogowych, jak i sportowych, czy też innych. Przykładem inwestycji drogowo-miejskich może być remont ulicy Pocztowej w Bielsku-Białej. Tam również firma wykonawcza poradziła sobie bardzo dobrze z wykonaniem zadania, dzięki czemu już niedługo ulica Pocztowa w Bielsku-Białej zostanie oddana do ogólnego użytku kierowcom i mieszkańcom.