W Tychach będzie można otrzymać kwiaty bratki całkowicie za darmo

Bratki, które rosną i rozkwitają na ulicach miasta już niedługo będą rozdane wszystkim chętnym. Mieszkańcy Tych i okolic już w piątek, dnia 17 czerwca, będą mogli odbierać darmowe bratki. O wszystkim poinformował prezydent miasta Tychy, a więc Andrzej Dziuba. Kwiaty zostaną rozdane przez Tyski Zakład Komunalnych Usług. Warto dodać, że zainteresowani odebraniem bratków będą mogli to robić w dwóch specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. Gdzie dokładnie i w jakich godzinach będzie można odebrać całkowicie darmowe bratki?

Darmowe kwiaty dla wszystkich zainteresowanych

Kwiaty w postaci bratków będzie można odbierać już w nadchodzący piątek, dnia 17 czerwca. Wszyscy zainteresowani, którzy chcą przyjąć bratki muszą stawić się w jednym z dwóch wyznaczonych do tego celu miejsc. Pierwszym z nich będzie teren w pobliżu pomnika Niepodległości, dokładniej zaraz obok Urzędu Miasta Tychy. Tam będzie można zbierać bratki w godzinach od 9:00 do 11:00. Kolejnym miejscem, w którym będzie można otrzymać darmowe bratki będzie Rodzinny Park bł. Karoliny. Tam z kolei można pojawić się i zbierać kwiaty całkowicie za darmo w godzinach od 12:00 do 14:00.

Do rozdania jest ponad 8 tysięcy bratków

Warto dodać, że w tej akcji łącznie może być rozdane aż ponad 8 tysięcy bratków. Prezydent Tych podkreślił jednak, że nie gwarantuje on dostępności kwiatów dla wszystkich. Po prostu jeśli liczba chętnych na bratki będzie większa, to ich dostępna ilość może skończyć się nawet przed planowanymi godzinami zbiorów. Jako, że kwiaty te wciąż znajdują się w naprawdę ładnej formie, to na pewno zainteresowanie nimi będzie spore. Z pewnością będą mogły posłużyć jako dekoracja na niejednym balkonie, czy też w ogrodzie.