Co z supermarketami sieci Carrefour w Tychach oraz w pozostałej części kraju?

W ostatnim czasie francuska sieć sklepów opuściła całkowicie Słowację. Z różnych względów rynek ten został usunięty z działania przez sieć z Francji. Tym razem sporo mówi się o tym, że Carrefour opuści również Polskę. Wiele branżowych portali już zdążyło rozprzestrzenić tę informację. Czy w takim razie również i sklepy tej sieci w Tychach zostaną wycofane?

Sieć sklepów Carrefour wycofuje się z polskiego rynku

Już niedługo sieć sklepów Carrefour ma zostać przejęta przez Mid Europa Partners. Podobno partner ten został znaleziony przez firmę doradczą KPMG. Warto dodać, że w tym samym czasie sieć opuszcza także Tajwan. W zasadzie ciężko teraz powiedzieć co stoi za takim a nie innym posunięciem francuskiej sieci sklepów Carrefour. Być może w kolejnych miesiącach pojawi się więcej szczegółów co do tej sytuacji w publicznej informacji.

Co ze sklepami sieci Carrefour w Tychach?

Takie informacje sprawiają, że mieszkańcy miasta Tychy zaczęli się zastanawiać, czy już niedługo sklepy Carrefour zostaną tutaj zamknięte. Jednak tak naprawdę na ten moment ciężko powiedzieć, czy będą one dalej funkcjonować. Dlaczego? Ponieważ wciąż w zasadzie nie poznaliśmy żadnych bardziej szczegółowych informacji w tym temacie.

Przypomnijmy, że Mid Europa Partners to fundusz, który już wcześniej inwestował w sieć sklepów marki Żabka. Było to w latach między 2011 a 2017 rokiem. Co więcej, na ten moment fundusz ten ma udziały w Allegro, a także w detalicznej sieci Profi pochodzącej z Rumunii.

Warto dodać, że sieć sklepów Carrefour według danych na koniec 2021 roku dysponował w naszym kraju aż 955 sklepami. Wśród nich były m.in. 91 hipermarkety, 151 supermarkety, 9 dyskontów, a także 704 convenience.