Kilku ważnych zawodników odchodzi z drużyny GKS Tychy

Pożegnania legendarnym przewodników z obecnym klubem zawsze są ciężkie dla obu stron. Teraz pogodzić będzie musiał się z tym zespół GKS-u Tychy. Otóż okazuje się, że już teraz z drużyną żegna się utytułowany zawodnik, który dla tyskiego zespołu grywał aż przez 13 lat.

Znany zawodnik żegna się z drużyną GKS-u Tychy

Wielkim zaskoczeniem zarówno dla kibiców, jak i dla ekspertów jest odejście Jakuba Witeckiego z drużyny GKS Tychy. Przypomnijmy że zawodnik w drużynie GKS-u Tychy spędził w tej drużynie aż13 lat. W tym czasie z tym zespołem zdobył on aż czterokrotnie tytuł mistrza polski. Co więcej w tym czasie razem z zespołem udało mu się sięgnąć aż po trzy puchary, a także Superpuchar Polski. Także ogromnym sukcesem było zajęcie trzeciego miejsca na międzynarodowych rozgrywkach pucharu kontynentalnego.

Jak będzie wyglądał skład GKS-u Tychy na przyszły sezon?

Odejście Jakuba Witeckiego nie jest jednym rozstaniem z tyskim zespołem w tym czasie. Już wcześniej informował o tym między innymi uznany portal zajmujący się hokejem, a więc e-hokej.pl. Przypomnijmy, że już wcześniej z zespołu odszedł już także bramkarz Mathias Israelsson. Oprócz tego z tyskiego zespołu odeszli także obrońcy. Wśród obrońców, którzy pożegnali się z zespołem GKS Tychy są między innymi Marek Biro, Michał Kotlorz i Jakub Michałowski. Warto dodać, że trener mówił tych opuścili także zawodnicy występujący w formacji ofensywnej. Wśród zawodników formacji ofensywnej, którzy opuścili zespół są między innymi Michael Cichy, Kacper Gruźla, no i przede wszystkim Alexander Szczechura.

Po wszystkich rozstaniach z zespołem tak naprawdę teraz ciężko mówić o tym jak będzie wyglądał skład zespołu na przyszły sezon. Na ten moment ciężko powiedzieć czy zespół dokona jakichkolwiek transferów. Kibice jednak są zaniepokojeni odejściami zawodników. Wydaje się więc, że nawet jeśli kierownictwo zespołu i sztab szkoleniowy nie chciałby nikogo sprowadzać, to i tak prędzej czy później nacisk kibiców zmusi kierownictwo do podjęcia jakichkolwiek prób transferów do klubu.