Dwóch ważnych zawodników GKS-u Tychy opuści klub już niebawem

W ostatnim czasie sporo mówiło się o odejściu z drużyny GKS-u Tychy dwóch zawodników. Mowa o Michaelu Cichym oraz Alexanderze Szczechurze. Teraz okazuje się, że ta informacja jest najprawdopodobniej prawdziwa i obaj zawodnicy lada moment opuszczą tyski zespół. Dokąd uda się ten dobrze rozumiejący się duet?

Odejście ważnych zawodników z GKS-u Tychy

W mediach podaje się wiele potencjalnych kierunków, w których mogliby udać się zawodnicy GKS-u Tychy. Obydwaj zawodnicy prezentowali się w obecnym klubie naprawdę dobrze, więc spore zainteresowanie wśród innych klubów nikogo nie powinno dziwić. Wśród potencjalnych zespołów, które są zainteresowane tym duetem wymienia się m.in. Comarch Cracovię, GKS Katowice czy też Re-Plast Unię Oświęcim.

Doświadczeni zawodnicy z bardzo dobrymi statystykami

Warto zaznaczyć, że obaj zawodnicy, a więc Michael Cichy oraz Alexander Szczechura to zawodnicy, którzy bardzo dobrze spisywali się w zespole GKS-u Tychy. Pierwszy z zawodników z powodzeniem występuje w polskiej lidze już od sezonu 2014/2015. Od tamtego momentu Cichy zagrał na polskich taflach łącznie 389 spotkań ligowych. W tych meczach udało mu się zdobyć aż 213 bramek oraz 291 asyst, co daje łączną ilość 494 punktów.

Z kolei Alexander Szczechura na polskich lodowiskach rozegrał łącznie 326 spotkań, w których zdobył 130 goli oraz zaliczył 253 asysty. Te liczby pokazują, że zawodnicy spisywali się w tyskim zespole bardzo dobrze. Nic więc dziwnego, że pogłoski o ich ewentualnym odejściu z tyskiej drużyny sprawiły, że w kręgu drużyn zainteresowanych tymi zawodnikami wymienia się wiele zespołów i to praktycznie z samej czołówki.