Drużyna Wolves Tychy ponownie najlepszą amatorską drużyną hokejową w Polsce

Na „Stadionie Zimowym” w Sosnowcu przez cztery dni odbywały się zawody hokejowe, które miały wyłonić najlepszą amatorską hokejową drużynę w Polsce. W tym roku ponownie najlepszą ekipą okazała się drużyna z Tych, a dokładniej to Wolves Tychy.

Amatorski turniej hokejowy w Sosnowcu

Sosnowiec po raz kolejny mógł przywitać na „Stadionie Zimowym” najlepsze polskie amatorskie drużyny hokejowe. Była to już ósma impreza tego typu rozgrywana właśnie w Sosnowcu. Warto przypomnieć, że w ogóle po raz pierwszy takie mistrzostwa zorganizowano 20 lat temu. Zawody więc mają już swoją dość bogatą historię.

W tym roku w dywizji numer jeden uczestniczyło 16 zespołów, które zostały podzielone na grupy po cztery drużyny. W czterodniowym turnieju najlepiej wypadła drużyna Wolves Tychy, która od samego początku starała się udowodnić swoje umiejętności i klasę na parkiecie.

Bardzo dobra forma zawodników Wolves Tychy

Według relacji z turnieju przygotowanej przez portal e-hokej.pl, hokeiści Wolves Tychy bardzo dobrze weszli w cały turniej. Udowodnili to w pierwszych spotkaniach, jak i potem w fazie pucharowej. Chociaż w pierwszym meczu nie mieli łatwego zadania, gdyż ich rywalem była ekipa Naprzód Janów, którą udało się jednak pokonać 4:3. Następnie drużyna Wolves pokonała Polonię Bytom 5:1, no i na zakończenie fazy grupowej tyszanie odnieśli zwycięstwo z ekipą Mad Dogs Sopot 8:3.

W półfinale Wolves Tychy pokonali mocną ekipę GKH Gdynia 4:2, a w finale pokonali Unię Oświęcim 1:0. Na podium turnieju amatorskiego znaleźli się jeszcze hokeiści z Gdyni, którzy pokonali w meczu o trzecie miejsce drużynę Vikings Oświęcim 6:4.

Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został Jakub Kaczmarczyk z Unii Oświęcim. Królem strzelców został Michał Kłosiński z GKH Gdynia, za najlepszego napastnika uznano Eryka Derkowskiego z Wolves Tychy, za najlepszego obrońcę uznano Piotra Fusa z Wolves Tychy, a jako najlepszego bramkarza wybrano Bartłomieja Knapika z Unii Oświęcim.