Tychy oraz wiele innych miejscowości w województwie śląskim będzie bez prądu po świętach

Kilkanaście miejscowości w województwie śląskim tuż po świętach będzie musiało zmagać się z problemami w dostawie energii elektrycznej. Wszystko za sprawą wyłączenia prądu, o którym informuje grupa Tauron. Już teraz warto sprawdzić daty i godziny wyłączenia prądu, a także miejscowości, w których może zabraknąć energii elektrycznej od razu po świętach Wielkanocy.

Gdzie nie będzie energii elektrycznej po świętach Wielkanocy?

Wśród miejscowości, w których po świętach może zabraknąć przez pewien czas prądu wymienia się m.in.: Tychy, Bielsko-Biała, Częstochowa, Zabrze, Rybnik, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Jastrzębie-Zdrój, Siemianowice Śląskie, Żory oraz Sosnowiec. Oprócz tych miejscowości z kłopotami w dostawie prądu mogą borykać się również tutejsze powiaty, a wśród nich są m.in. powiat cieszyński, żywiecki, wodzisławski, zawierciański, tarnogórski, myszkowski, mikołowski, raciborski oraz pszczyński.

Jak długo mogą potrwać problemy w dostawie energii elektrycznej?

Według wstępnych informacji planowane są problemy w dostawie prądu przez okres pięciu dni po świętach Wielkanocy. Wszystko to jest związane z wymaganymi remontami, które mają zostać wykonane w miejscowych sieciach energetycznych. Po prostu niektóre sieci energetyczne wymagają przeglądu, napraw oraz konserwacji. Na oficjalnej stronie Tauronu znajdziemy bardziej szczegółowe informacje co do dat i godzin braku prądu w poszczególnych miejscowościach. Warto dodać, że znajdziemy tam również dokładne adresy ulic w poszczególnych miastach.