Trolejbusy bez trakcyjnych baterii zostaną zastąpione nowymi „Gepardami”

Nowoczesne elektrobusy nazywane „Gepardami” już niebawem pojawią się w Tychach. Wszystko za sprawą wprowadzenia ich do komunikacji miejskiej i zastąpienia nimi przestarzałych trolejbusów bez linii trakcyjnych. Dzięki temu wszystkie trolejbusy poruszające się po mieście Tychy będą mogły poruszać się również poza trakcją. Na pewno taka zmiana pozwoli usprawnić komunikację miejską w Tychach, a przy okazji zwiększy komfort podróżniczych.

Nowoczesne „Gepardy”, a więc Solarisy Trollino 12 Electric

Nazywane „Gepardami” elektrobusy to tak naprawdę Solarisy Trollino 12 Electric. Warto dodać, że wyglądem bardzo mocno przypominają trolejbusy, więc wiele osób na pewno będzie mogło je mylić. Szczególnie na początku, gdy po raz pierwszy pojawią się w komunikacji miejskiej miasta Tychy. Dzięki temu, że nowoczesne Solarisy mogą być ładowane podczas jazdy, to w końcu nie będzie trzeba przejmować się problemem organizacji postojów dla trolejbusów, aby mogły zostać one naładowane.

Warto dodać, że w Tychach pojawi się aż sześć tego typu nowoczesnych pojazdów. Lada moment pojawią się one oficjalnie na ulicach miasta Tychy. Jednak nim to nastąpi, pierw wszystkie z nich muszą przejść specjalne przygotowanie, aby mogły oficjalnie wyjechać na ulice.

Modernizacja miejskiej komunikacji dzięki środkom finansowym z Unii Europejskiej

Nowoczesne elektrobusy mogły zawitać do Tych dzięki realizacji specjalnego projektu, którego nazwa to „Zakup pojazdów elektrycznych miejskiej komunikacji oraz budowa i modernizacja systemu zasilania”. Projekt ten jest ponadto realizowany w ramach znanego programu „Gepard II”. Warto dodać, że środki finansowe na ten cel przeznaczyła Unia Europejska w ramach Regionalnego Operacyjnego Programu Województwa Śląskiego. Pieniądze na ten cel pochodzą również z Narodowego Funduszu Ochrony Wodnej Gospodarki i Środowiska. Jako, że program nosi nazwę „Gepard II”, to właśnie taki przydomek trafił do pojawiających się elektrobusów w Tychach.