Samochody marki Jeep po raz pierwszy produkowane w Polsce, w tyskiej fabryce samochodów

Koncern Stellantis w fabryce na terenie miasta Tychy prowadzi intensywne prace nad stworzeniem pierwszego modelu samochodu marki Jeep, który kiedykolwiek powstał w naszym kraju. Obecnie na terenie zakładu prowadzone są prace, celem których jest weryfikacja wszystkich wymaganych procesów. Warto dodać, że w tyskiej fabryce samochodów ma powstać aż kilkadziesiąt sztuk pojazdów marki Jeep.

Miejskie SUV-y marki Jeep produkowane w Polsce

Samochody marki Jeep nie są jedynymi, które niedługo wyjadą z tyskiej fabryki. Po prostu fabryka w Tychach należąca do koncernu Stellantis została w ostatnim czasie nieco zmodyfikowana, aby można było produkować w niej samochody właśnie w klasie nowoczesnych miejskich SUV-ów. Dlatego też w fabryce musiały zostać wykonane czynności, aby wszystkie te stanowiska dostosować do wymogów produkcyjnych znacznie większych i zupełnie innych modeli samochodów, niż wcześniej.

Warto przypomnieć, że do tej pory w zakładzie samochodowym w Tychach należącym do koncernu Stellantis powstawały o wiele mniejsze samochody. Mowa tutaj o modelach m.in. takich jak Fiat 500. Lekkie poprawki potrzebne były nie tylko na liniach produkcyjnych, ale również i w takich miejscach na terenie tyskiej fabryki jak spawalnia i lakiernia.

Dodajmy, że marka Jeep jest solidnym i renomowanym producentem samochodów na całym świecie. Warto zapoznać się np. z samochodem Jeep Grand Wagoneer, który jest wręcz ponadczasowym samochodem w swej klasie.

Nie tylko Jeep

W najbliższym czasie w tyskiej fabryce samochodów powstaną nie tylko samochody marki Jeep. Co ciekawe, produkowane będą tutaj również samochody takich marek jak Fiat oraz Alfa Romeo. I mowa tutaj też o znacznie większych pojazdach, ponieważ będą one również sowitych gabarytów. Warto dodać, że w przypadku nowego modelu Fiata, Tychy będą pierwszym miejscem produkcji Tych aut, które znajduje się poza terytorium Włoch. Nowe samochody tych marek mają być produkowane zarówno w wersji hybrydowej, jak i pełni elektrycznej.