Tyskie Browary na Szlaku Zabytków Techniki

Województwo śląskie otwiera się na turystów – to wiemy nie od dziś. Wiele samorządów na Śląsku robi co tylko może, aby atrakcyjność śląskich miejscowości była coraz większa. Dlatego też w wielu miastach i mniejszych miejscowościach dawne zakłady przemysłowe przemieniają się w wyjątkowe atrakcje turystyczne. Dlatego dziś nieco więcej powiemy sobie o śląskim Szlaku Zabytków Techniki.

O Szlaku Zabytków Techniki

Kto chce poznać potęgę Szlaku Zabytków Techniki, ten koniecznie powinien wybrać się w podróż po tak ciekawej trasie, jaką jest wspomniany wcześniej szlak. Kilka słów powiedzieliśmy sobie o nim już w ramach artykułu turystycznego na naszej stronie. Jakie obiekty można zobaczyć w czasie takiej wycieczki?

Trasa turystyczna Szlaku Zabytków Techniki

Szlak Zabytków Techniki to wyjątkowa trasa turystyczna, która każdego może zaskoczyć swym bogactwem oraz różnorodnością. Dawne kopalnie, np. kopalnia Guido w Zabrzu oraz Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach to ważne atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. Na szlaku tym znalazły się również dawne huty, np. Huta Szkła w Zawierciu, oraz elektrownie, m. in. Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych. Browary w Żywcu oraz w Tychach, Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie oraz Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach – oto kolejne atrakcje, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki Szlakiem Zabytków Techniki.

Na tej strasie turystycznej znalazła się też zabytkowa stacja wodociągowa w Karchowicach, Radiostacja w Gliwicach oraz jedno z najpiękniejszych osiedli robotniczych w Polsce, czyli katowicki Nikiszowiec. Dla mieszkańców Tych na pewno ważne jednak jest to, że na trasie szlaku mieszczą się tyskie Browary. Na pewno jest to powód do dumy, ponieważ nie od dziś wiadomo, że piwo z tego regionu cieszy się solidną marką nie tylko w Polsce, lecz praktycznie na całym świecie.