Kolejna forma pomocy dla obywateli Ukrainy w Tychach

Na terenie Szpitala Wojewódzkiego Specjalistycznego Megrez w Tychach już od dawna są nieczynne oddziały. Jakiś czas temu pojawił się pomysł, aby nieczynne oddziały przekształcić w miejsca pomocy dla osób z Ukrainy. I teraz prezydent miasta Tychy Andrzej Dziuba oficjalnie potwierdził, że tak też się stanie. Oznacza to, że jeden z pawilonów szpitalu Megrez zostanie przemianowany na mieszkalne kwatery dla uchodźców z Ukrainy.

Pawilon, gdzie znajdował się oddział geriatryczny

Ukraińcy już niedługo będą mogli wykorzystać przestrzeń w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim Megrez. Dokładniej to osoby z Ukrainy otrzymają kwatery mieszkalne w pawilonie, gdzie wcześniej funkcjonował oddział geriatryczny. Oczywiście na ten moment oddział był nieczynny. Nowi lokatorzy, którzy wprowadzą się do kwater mieszkalnych na terenie szpitala Megrez będą mogli liczyć na 2 piętra w budynku. Na terenie obiektu przeprowadzono szybki, acz wystarczający remont. Mowa tutaj o odświeżeniu pomieszczeń, przemalowaniu ścian, czy też modernizacji łazienek. W pomieszczeniach zostały również wstawiony najpotrzebniejsze meble, a także pościel i inne artykuły do wypoczynku.

Rozlokowanie uchodźców z Ukrainy w Tychach

Jak poinformował prezydent Tychów Andrzej Dziuba, już niedługo na teren nieczynnego dotąd pawilonu Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego Megrez w Tychach będzie mogło wprowadzić się aż 80 osób zza naszej wschodniej granicy. Warto dodać, że w Tychach są już rozlokowani uchodźcy w innych miejscach. Dotąd obywatele Ukrainy znaleźli już schronienie w lokalnych hotelach oraz na terenie DPSu w Kobiórach.