Już niedługo eksperci będą analizować strefy parkowania w Tychach

Ostatnio na łamach naszego portalu ukazał się artykuł o prowadzonych pracach w kierunku usprawnienia funkcjonowania tyskich stref parkowania. Prace w tym kierunku ruszyły na poważnie, a w mieście już niedługo będzie można spotkać ekspertów, którzy będą słuchali uwag i wskazówek mieszkańców dotyczących tego jak funkcjonują obecnie parkingi, co można ulepszyć i wiele, wiele więcej. Kiedy dokładnie będzie możliwość porozmawiania z ekspertami?

Rozmowy z ekspertami

Eksperci pojawią się w tyskich strefach parkowania dwukrotnie. Po raz pierwszy będzie można ich spotkać dnia 24 marca. Następne spotkanie z ekspertami badającymi tyskie strefy parkowania odbędzie się dnia 7 kwietnia. Oba spotkania odbędą się w godzinach 10:00-14:00. Mieszkańcy podczas spotkania z ekspertami będą mogli przedstawić im swoje zdanie na temat tyskich parkingów. Uwagi będą brane pod uwagę, aby w przyszłości wytyczyć drogę, którą powinno zmierzać miasto właśnie w kontekście usprawnienia parkowania w samym centrum miasta.

Nadchodzą zmiany na lepsze w tyskich strefach parkowania

Zaznaczmy, że o problemach parkowania w centrum miasta Tychy pisaliśmy w jednym z ostatnich artykułów. W związku z zauważonymi problemami swoje prace rozpoczęła już Metropolitalna Szkoła Prototypowania, która działa w ramach Górnośląskiej-Zagłębiowskiej Metropolii. I właśnie rozmowy z ekspertami, które odbędą dnia 24 marca i 7 kwietnia będą odbywać się właśnie w ramach działań prowadzonych przez Metropolitalną Szkołę Prototypowania. Warto dodać, zespół badaczy ma już doświadczenie w realizacji takich przedsięwzięć. Uczestniczyli oni chociażby w konstruowaniu stref płatnego parkowania w takich miastach jak Bytom, Tychy, Ruda Śląska, Sosnowiec, Katowice, czy też Dąbrowa Górnicza.