Ma powstać nowa polityka parkingowa w Tychach

W mieście Tychy ostatnie dwie dekady równają się ogromnemu wzrostowi samochodów, które poruszają się po tyskich ulicach. Dość powiedzieć, że jedynie w ciągu dwóch dekach ilość samochodów w mieście wzrosła około dwukrotnie. To oznacza, że na mieście występują utrudnienia w ruchu drogowym spowodowanym zbyt dużą ilością poruszających się pojazdów. Z tego powodu miasto już teraz postanawia rozpocząć pracę nad wprowadzeniem nowej polityki parkingowej w Tychach.

Nowa polityka parkingowa w Tychach

Samorząd miasta Tychy planuje zmniejszyć problemy w ruchu drogowym, które występują na terenie miasta. Bardzo dużym problemem są przede wszystkim wolne miejsca parkingowe, których po prostu praktycznie nie ma. Dlatego już teraz samorząd będzie starał się znaleźć i wprowadzić usprawnienia w tym temacie. Pomocą mają być prace przygotowane przez Metropolitalną Szkołę Prototypowania, która zorganizowana jest przez Górnośląską-Zagłębiowską Metropolię.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku trwały intensywne prace prowadzone przez osoby z Metropolitalnej Szkoły Prototypowania. W ramach prowadzonych prac były szukane ciekawe rozwiązania i usprawnienia, które mogłyby wpłynąć na organizację ruchu na terenie miasta. Mowa przede wszystkim o terenach miasta od śródmieścia na południu.

Priorytetem jest poprawa sytuacji z wolnymi miejscami parkingowymi w mieście

W całej sprawie wypowiedział się już także wicedyrektor departamentu transportu i komunikacji Górnośląskiej-Zagłębiowskiej Metropolii, a więc Marcin Domański. Jego zdaniem o ile sieć autostrad i dróg ekspresowych jest w okolicy rozwinięta na wysokim poziomie, o tyle problem zaczyna się na samym końcu podróży, kiedy to trzeba pozostawić samochód w centrum miasta. Po prostu ciężko znaleźć wolne miejsce parkingowe. Dlatego już niedługo zespół z Metropolitalnej Szkoły Prototypowania będzie prowadził podobne prace jak w zeszłym roku, tyle tylko, że teraz będą one dotyczyły parkingów w mieście. Miejmy nadzieje, że ruchy wykonane w kierunku poprawy sytuacji z miejscami parkingowymi w Tychach rzeczywiście przyniosą poprawę pod tym względem.