Kolejny przestój na produkcji w fabryce FCA Poland w Tychach

Rzecznik prasowy spółki FCA Poland oficjalnie poinformował, że w dniach od 14 do 21 marca fabryka w Tychach zanotuje przestój na produkcji. Linie montażowe nie będą mogły w tych dniach pracować z powodu kolejnych problemów i opóźnień w dostawie komponentów elektrycznych. Jakich dokładnie części elektrycznych zabraknie w fabryce?

Trzecia przerwa w fabryce FCA Poland w tym miesiącu

Za nami dopiero połowa miesiąca, a fabryka FCA Poland w Tychach zanotowała już trzy przestoje. Pierwsze z nich miały miejsce od 1 do 2 marca oraz od 7 do 8 marca. Teraz przestój będzie trwał jednak znacznie dłużej, a to wszystko za sprawą kolejnych opóźnień w dostawach. Podobnie jak wcześniej, tak samo i teraz występują problemy w dostawie elementów elektrycznych, jakimi są półprzewodniki. Kolejne przerwy i przestoje na liniach montażowych w tyskiej fabryce oznaczają straty finansowe dla spółki.

Fabryka samochodowa w Tychach

Tyska fabryka samochodów ma długą przeszłość. Od dawna są tutaj produkowane popularne modele znanych marek samochodowych. Dzięki temu zakład samochodowy w Tychach zajmuje również mnóstwo ludzi przy produkcji aut. Niestety, ale część z nich przez pewien czas musi żyć w nieco niepewnej sytuacji z powodu problemów w branży produkcji samochodów. Przypomnijmy, że zakład samochodowy w Tychach zajmuje się produkcją takich pojazdów jak Fiat 500, Lancia Ypsilon, czy też Abarth 595. Więcej o problemach z półprzewodnikami oraz o przestojach w fabrykach samochodowych z powodu braku dostępnych komponentów elektrycznych na rynku przeczytamy na stronie InfoDrogowe.pl.