Miasto postara się o dofinansowanie z Polskiego Ładu

Wprowadzony w Polsce nie tak dawno Polski Ład pozwala ubiegać się samorządom o dofinansowanie na najważniejsze inwestycje w mieście i regionie. Podobnie jest w Tychach, gdzie obecnie trwają intensywne prace nad budową Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem, a więc tzw. ITS. Prace nad ITS przebiegają zgodnie z planem, jednak miasto chciałoby przy okazji zmodernizować również budynek Teatru Małego oraz układ drogowy przy Podstrefie KSSE w Tychach.

Inwestycje w Tychach

Mieszkańcy Tych na pewno z dnia na dzień widzą postęp prac przy Systemie Zarządzania i Sterowania Ruchem. Wykonawca inwestycji naprawdę się nie ociąga, a wszystkie czynności wykonywane są zgodnie z planem. Miasto Tychy chciałoby jednak przy okazji dokonać kolejnych inwestycji, które można by wykonać potocznie mówiąc „za jednym zamachem”. Wśród inwestycji, które być może zostaną zrealizowane przy okazji wykonywania ITS są m.in. modernizacja obiektu Teatru Małego oraz przebudowa układu nieopodal Tyskiej Podstrefy KSSE.

Prezydent Andrzej Dziuba o możliwych inwestycjach

W temacie nowych inwestycji wypowiedział się prezydent miasta Tychy, a więc Andrzej Dziuba. Dokładnie wyjaśnił on, że w przypadku obiektu Teatru Małego chodzi o wykonanie modernizacji i termomodernizacji budynku. Z kolei druga inwestycja wiąże się z przebudową komunikacyjnego układu idącego na wschód od strony Drogi Krajowej nr 1. Tam należy wykonać kilka mniejszych i większych zadań.

Pieniądze na realizację tych inwestycji miałyby pochodzić z budżetu na inwestycje w ramach Polskiego Ładu. Oczywiście mowa o części środków, ponieważ w budżecie miasta znajdują się już zarezerwowane pieniądze na wspomniane inwestycje. Gdyby jednak udało się skutecznie wywalczyć dofinansowanie na projekty, to na pewno miasto mogłoby pozostałe pieniądze wykorzystać na innego typu projekty w mieście.