Przekroczył prędkość na DK86 i wykosztował się w walentynki

Jak co roku w dzień walentynek mnóstwo zakochanych pielęgnuje swoją miłość. Jednak są również osoby, które nie będą wspominać tego dnia zbyt dobrze. Taka przypadłość może spotkać mężczyznę, który w poniedziałek, dnia 14 lutego, jadąc Drogą Krajową 86 jechał samochodem osobowym ponad 200 km/h.

Mandat i punkty karne dla 29-letniego kierowcy

Ogromny mandat w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktów karnych otrzymał 29-letni kierowca samochodu osobowego marki Mercedes, który pędził ponad 200 km/h przez Drogę Krajową 86. Bardzo nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy z grupy SPEED. Jak więc widać wysokie kary grzywny oraz znacznie większa ilość punktów karnych do zdobycia przez kierowców nie sprawiła, że ilość pędzących samochodów się zmniejszyła. Ilość mandatów wystawionych przez policjantów w ostatnim czasie pokazuje, że wciąż sporo kierowców nie respektuje panujących zasad i przepisów ruchu drogowego.

Kierowcy powinni zachować rozwagę podczas poruszania się w ruchu drogowym

Policja apeluje kierowców o zachowanie rozwagi na drodze. Szczególnie jeśli chodzi o przestrzeganie panujących ograniczeń prędkości na drodze oraz o zapinanie pasów bezpieczeństwa w samochodzie podczas jazdy.