Dwóch nastolatków dopuściło się kradzieży puszek WOŚP

Do nikczemnych kradzieży doszło w ostatnim na terenie Tych. Niestety dotyczyły one puszek umieszczonych w sklepach w naprawdę szczytnym celu. Puszki należały do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ich kradzieży dopuściło się dwóch chłopców w wieku 13 i 14 lat. Obaj zostali zatrzymani, przekazani rodzinie, a wkrótce ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Nastolatkowie odpowiedzialni za kradzież puszek WOŚP

Puszki należące do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostały skradzione w biały dzień. Jeden z nastolatków wszedł do sklepu przy ulicy Budowlanych w Tychach, a następnie jak gdyby nigdy nic wziął puszkę i poszedł. W holu sklepowym czekał na niego drugi z nastolatków.

Do podobnego incydentu niemal w tym samym czasie doszło w sklepie przy ulicy Bocheńskiego w Tychach. Osoby zawiadamiające policję o tych incydentach przedstawiły również ten sam rysopis.

Policjanci sporządzili rysopis i znaleźli złodziei

Funkcjonariusze po przyjęciu zgłoszenia o kradzieży puszek WOŚP od razu przystąpili do poszukiwań nastolatków. W obu zgłoszeniach zawiadamiający przekazali funkcjonariuszom ten sam rysopis złodziei. Dzięki temu policjanci mieli znacząco ułatwione zadanie. Dwójka nastolatków wpadła na ulicy, gdy patrolujący miasto radiowóz natknął się na ich obojgu. Policjanci od razu rozpoznali nastolatków i zatrzymali ich. Zarówno 13-latek, jak i 14-latek przyznali się do kradzieży puszek WOŚP ze sklepów.

Dwójka nieletnich złodziei po zatrzymaniu została przekazana rodzinie. Już niedługo dokumentacja całej sprawy zgromadzona przez policję trafi do sądu rodzinnego. Wtedy tam również rozstrzygną się dalsze losy nastolatków.