71-letni mężczyzna prowadził samochód w stanie nietrzeźwości

W Polsce liczba osób wsiadających za kółko po spożyciu alkoholu niestety nie maleje. Dość powiedzieć, że w ostatnim czasie dochodzi nawet do wzrostu takich zachowań, co widać chociażby po statystykach corocznych statystykach prowadzonych przez konkretne placówki policji w danych miastach. W Tychach ostatnio zatrzymano pijanego mężczyznę, którym okazał się 71-letni mężczyzna.

Senior pod wpływem alkoholu prowadził samochód

Jeśli już policjanci zatrzymują pijanych kierowców, to zazwyczaj za kółkiem siedzą osoby młode lub w średnim wieku. Tym razem jednak funkcjonariusze lokalnej policji zostali wezwani do zdarzenia, gdzie jeden ze świadków zdarzenia zatrzymał pojazd i zabrał kierowcy kluczyki. Po przyjechaniu na miejscu policjantów okazało się, że mężczyzna kierujący pojazdem rzeczywiście znajduje się pod wpływem alkoholu. Zdziwieniem był jednak fakt, że pijany kierowca miał 71 lat.

Seniorowi grożą 2 lata pozbawienia wolności

W organizmie seniora wykryto ponad 2 promile alkoholu. Policja otrzymała zgłoszenie w momencie, gdy pijany mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Grecav Sonique uderzył w ogrodzenie. Od razu po tym zdarzeniu świadek zdarzenia wyczuł woń alkoholu od kierowcy. Z tego względu postanowił zabrać kluczyki 71-letniemu kierowcy i zawiadomić o całym fakcie policję. Mężczyzna już niedługo odpowie za swoje czyny. Sąd za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu może wymierzyć mu karę nawet do 2 lat aresztu.