Jubileusz dwuipółmilionowego Fiata 500 w fabryce Stellantis w Tychach 

W najsłynniejszej fabryce Fiata w Tychach swój jubileusz obchodzi Fiat 500. W zakładach produkcyjnych Stellantis zjechała z taśm montażowych w dniu 22 marca specjalnie zamówiona francuska wersja Dolcevita. Została ona wyposażona w wydajny, lekki i kompaktowy silnik hybrydowy. Zgodnie z tradycją tę wyjątkową oprawę otrzymuje nie tylko jubileuszowy samochód, ale również egzemplarz, który go poprzedza i zastępuje. W związku z tym samochód z nr 2 499 999 przypadł klientowi z Polski, który zamówił wersję Fiat 500 Sport. Natomiast samochód z nr 2 500 001 trafi na rynek włoski i jest to sportowa wersja Abarth 595 Monster Energy Yamaha. 

Fiat 500 zyskał przez te wszystkie lata ogromną popularność nie tylko w Europie, ale na całym świecie

Fiaty wyprodukowane w Tychach znalazły swoich odbiorców i właścicieli w ponad stu krajach świata. Odnotowano, że najwięcej egzemplarzy zostało wysłanych do Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec, a także do Japonii. Z wynikiem 2,5 miliona wyprodukowanych sztuk, Fiat 500 pobił rekordy fabryki Stellantis w całkowitej liczbie wyprodukowanych modeli. Tym samym wyprzedził w rankingu Fiata Pandę drugiej generacji, której wyprodukowano 2,168 mln sztuk i Fiata 126, którego wyprodukowano 2,166 mln sztuk. 

Co fabryka Stellantis zyskała dzięki produkcji Fiata 500?

Z Fiatem 500 fabryka związana jest od lat, a tym roku będzie on obchodził swoje 64 urodziny. To ten właśnie model przyczynił się do rozwoju nie tylko w zakresie kompetencji załogi, ale również umożliwił wdrożenie nowych technologii i procesów. Tradycyjne modele w Tychach nie poddają się trendom i standardowym rozwiązaniom. Już od ponad 10 lat Fiat 500 zajmuje najwyższe miejsce w rankingu sprzedaży samochodów miejskich w całej Europie. Jego pierwsza generacja miała miejsce w 1957 roku i w tym czasie swoich nabywców znalazło 6,7 mln sztuk, wliczając w to 2,5 mln egzemplarzy wyprodukowanych w Tychach. Fiat 500 zawładnął całym światem i jednocześnie połączył cztery pokolenia kierowców. 

Jeden komentarz w temacie “Jubileusz dwuipółmilionowego Fiata 500 w fabryce Stellantis w Tychach 

Comments are closed.