DK 86 z Tychów do Katowic zamknięta

Ziemia, której zadaniem było podtrzymywanie konstrukcji z betonu na wiadukcie w Giszowcu uległa osunięciu. W związku z tym odcinek drogi DK86, prowadzącej z Tychów do Katowic został wyłączony z ruchu.

Wyłączenie z ruchu tego odcinku drogi jest sporym problemem dla osób podróżujących z Katowic do Tychów. Powstało kilka objazdów, którymi można pokonać ten odcinek drogi. Jednym z rozwiązań jest objazd na Tychy trasą A4-S1. W stronę przeciwną trzeba pojechać przez Sosnowiec i Pyrzowice i wjechać na trasę S1. Niemożliwy jest zjazd w kierunku Katowic z ul. Beskidzkiej.

Koleje Śląskie przychodzą z pomocą

Chcąc choć trochę zmniejszyć utrudnienia w ruchu, Koleje Śląskie zwiększyły składy pociągów porannych, jeżdżących w godzinach szczytu. Możliwe, że naprawa wiaduktu potrwa jeszcze trzy miesiące. Samorządowcy zachęcają do pokonywania trasy pociągami. Wszyscy, którzy korzystali z nieczynnego odcinka drogi mogą wykupić pomarańczowy metrobilet. Jego koszt to 187 zł miesięcznie. Umożliwia on korzystanie z komunikacji ZTM oraz z pociągów Kolei Śląskich w cenie biletu.