Atrakcje dla dzieci w Tychach

Nie wiesz, jak spędzić wolny dzień ze swoją pociechą? Chciałbyś, aby Twoje dziecko uczyło się poprzez zabawę? Sprawdź możliwości jakie oferuje miasto dla rodzin z dziećmi. Poznaj najlepsze atrakcje dla najmłodszych w Tychach, które oprócz świetnej zabawy są też interesującą lekcją.

Centrum Nauki i Zabawy Oki Doki

W tym miejscu dzieci nie tylko będą się świetnie bawić, ale również wiele się nauczą. Warsztaty z majsterkowania, czyli wykonywania przedmiotów z drewna. Zajęcia ze zdobienia przy użyciu maszyny do szycia lub z robotyki to tylko niektóre z atrakcji. Co więcej, w każdą środę odbywają się wycieczki, podczas których dzieci mogą poznać pobliskie miejscowości.

Teatr Mały

Jeśli kiedykolwiek myślałeś, że teatr to nie jest instytucja dla dzieci, w Teatrze Małym w Tychach przekonasz się, że byłeś w błędzie. Oprócz autorskich przedstawień dla najmłodszych, teatr organizuje także niezwykłe widowiska w postaci spektakli lalkowych. W tym miejscu dzieci dowiedzą się jak funkcjonuje tego typu instytucja i z pewnością wyjdą z niej zachwycone.

Park Linowy Paprocany

Dla tych, którzy wolny czas wolą spędzać aktywnie powstał park linowy Paprocany. Dwanaście tras o różnym poziomie zaawansowania, a w tym trasy dla najmłodszych gości (tęczowa i słoneczna) to wyjątkowe atrakcje, które zajmą całą rodzinę nawet na kilka godzin. Warto odwiedzić to miejsce chociaż raz.

Wodny Plac Zabaw

W sezonie letnim warto zabrać pociechę do Wodnego Placu Zabaw znajdującego się tuż przy Jeziorze Paprocańskim. Ta atrakcja z pewnością zachwyci małych gości niezliczoną ilością kolorowych fontann i gejzerów.