Pierwsza w Polsce maszyna do dezynfekcji zakupów

Warszawska firma stworzyła pierwszą w Polsce maszynę do odkażania zakupów. Będzie stała w CH Focus w Bydgoszczy. Przez tydzień mieszkańcy będą mogli przetestować sprzęt bez żadnych opłat.

Prezes zarządu warszawskiej firmy OxyCorp przyznaje, że przedsiębiorstwo kontaktowało się z wieloma centrami handlowymi w całym kraju. W związku z tym, że odpowiedź z CH Focus z Bydgoszczy była najbardziej zdecydowana i motywująca do nawiązania kooperacji, to właśnie w tym mieście będzie umieszczona maszyna. Właściciele OxyCorp to osoby wywodzące się z inkubatorów akademickich, które szukały sposobów na to jak sprostać wymaganiom i utrudnieniom jakie stawia przed nami pandemia. Przez to wpadli na pomysł zautomatyzowania procesu dezynfekcji zakupów.

Automatycznie odkażanie ozonem

Najlepszym rozwiązaniem okazała się maszyna, która pozwoli wjechać wózkiem z zakupami i odkazić je wszystkie jednocześnie. Firma musiała przetestować aż 150 rodzajów wózków, ponieważ chciała aby maszyna miała odpowiednie rozmiary. Urządzenie do dezynfekcji używa ozonu w wysokim stężeniu. W tym celu potrzebny jest prąd oraz tlen. Cały proces trwa jedynie dwie minuty. Ponadto, zamontowanie w maszynie dodatkowych lamp UVC ma jeszcze skrócić ten czas.

Przetestuj bezpłatnie

Przez tydzień każdy może bezpłatnie skorzystać z maszyny dezynfekującej zakupy w CH Focus w Bydgoszczy. Po tym czasie proces będzie kosztował 3 złote. Zapłacić można będzie jedynie za pomocą karty płatniczej. OxyPoint entuzjastycznie podchodzi do nowego projektu. Właściciele firmy przyznają, że są bardzo ciekawi reakcji oraz zainteresowania mieszkańców. Podkreślają także, że jeśli pomysł się sprawdzi, mają już partnera do współpracy, dzięki czemu będzie możliwa produkcja urządzeń na większą skalę.