Niebezpieczny pożar altany na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych Oskard – ranny mieszkaniec Tych

W sobotę, 6 lipca, w godzinach porannych, doszło do alarmującego wydarzenia. Służby straży pożarnej z Tych zostały poinformowane o zagrożeniu w postaci drętwącej altany na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych Oskard, zlokalizowanych przy ulicy Myśliwskiej. W wyniku tego niefortunnego incydentu, jedna osoba, próbująca na własną rękę ugasić rozwijający się pożar, odniosła obrażenia.

Zostały skierowane dwie jednostki straży pożarnej z JRG Tychy oraz policja. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, służby natknęły się na ranneego mężczyznę, który podjął próbę samodzielnej interwencji w celu stłumienienia ognia. Niestety, jak się okazało, doznał on poparzeń klatki piersiowej i rąk. Na miejsce natychmiast wezwano ekipę ratownictwa medycznego, która po udzieleniu pierwszej pomocy przetransportowała poszkodowanego do najbliższego szpitala.

Strażacy bez większych problemów udało się szybko opanować sytuację i ugasić pożar. Po wygaszeniu ognia, przystąpili do częściowej dekonstrukcji spalonych fragmentów altany. Należało również opróżnić wnętrze budynku i przelać wodą teren objęty pożarem.

Akcja straży pożarnej trwała blisko dwie godziny. Obecnie trwają intensywne działania mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności, które doprowadziły do wybuchu pożaru.