Wypadek na skrzyżowaniu ulic Boczna, Biblioteczna i Sienkiewicza: samochód potrącił rowerzystę

Dzisiejszego dnia, 4 lipca, niespełna o godzinie 7 rano miało miejsce zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu ulic Boczna, Biblioteczna oraz Sienkiewicza. Doszło tam do kolizji między kierującym osobówką marki Toyota a rowerzystą. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowane zostały służby ratownicze, w tym pogotowie medyczne oraz policja.

Ranny w wyniku potrącenia rowerzysta szybko znalazł się pod opieką profesjonalnej ekipy ratowniczej, która przyjechała na miejsce wypadku. Mężczyzna odniósł uraz kończyny dolnej, z którym natychmiast musiała się zmierzyć załoga karetki. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy, został przetransportowany do najbliższego szpitala celem przeprowadzenia dokładniejszych badań i ustalenia stopnia uszkodzenia nogi.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, na podstawie zebranych dowodów oraz przeprowadzonych rozmów z uczestnikami wypadku, ustalili wstępne przyczyny kolizji. Jak się okazało, osoba kierująca samochodem marki Toyota nie zauważyła na drodze rowerzysty, co doprowadziło do potrącenia.

Na skutek tego zdarzenia ruch drogowy na skrzyżowaniu został utrudniony na czas ponad godziny. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tychach kontynuują dochodzenie w tej sprawie, aby ustalić szczegółowe okoliczności zdarzenia oraz ewentualną odpowiedzialność kierowcy za spowodowanie wypadku.