Środkowa kolizja dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Grota – Roweckiego i Edukacji

3 lipca, środa, około 14:40 na punkcie styku ul. Grota – Roweckiego i Edukacji w Tychach doszło do zdarzenia drogowego. Zderzenie miało charakter czołowo-boczny, a uczestniczącymi w nim pojazdami były osobowe modele forda focusa oraz volkswagena passata. Pomimo powagi sytuacji, możemy z ulgą stwierdzić, że żadna z osób obecnych na miejscu zdarzenia nie odniosła obrażeń.

Dla interwencji na miejscu zdarzenia wezwano straż pożarną – zastęp strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Tychy oraz służby policyjne. Ich działania spowodowały pewne utrudnienia w ruchu drogowym na tym skrzyżowaniu podczas trwania działań ratowniczych.

Analiza sytuacji przez funkcjonariuszy policji ujawniła, że sprawcą kolizji był kierujący fordem. Naruszył on przepisy ruchu drogowego, wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle (przy warunkowej zielonej strzałce), co doprowadziło do starcia z volkswagenem, który poruszał się w kierunku al. Bielskiej.

Operacje interwencyjne na miejscu zdarzenia przeciągnęły się ponad godzinę, co skutkowało utrudnieniami dla innych użytkowników drogi. Za swoją nieodpowiedzialną jazdę, sprawca zdarzenia został ukarany surowym mandatem przez służby policyjne.