Gigantyczna motocyklowa impreza w Tychach: Motoserce, atrakcje i zbiórka krwi na Placu pod Żyrafą

W końcówce czerwca, ostatnia sobota miesiąca, na Placu pod Żyrafą panowała prawdziwa motocyklowa atmosfera. Śląskie Tychy przemieniły się w towarzystwie wielbicieli jednośladów w centralne miejsce dla fanów motocykli, dzięki wydarzeniu znanemu jako „Motoserce”. Nie tylko była to okazja do podziwiania rozmaitych modeli motocykli, ale również akcja charytatywna mająca na celu promowanie krwiodawstwa oraz bezpiecznej jazdy. Całość wydarzenia kontrolowana była przez tysiące policjantów, dbających o spokój i bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Atrakcyjność wydarzenia dodatkowo podkreślała możliwość oddania krwi – na miejscu zamieszczony został specjalny autobus krwiodawstwa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Każdy mógł w nim dokonać donacji krwi i przyczynić się do ratowania życia innych. Ponadto, dla chętnych otwarta była możliwość rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego – DKMS.

Sprawą organizacji imprezy zajmowało się Stowarzyszenie Woman Of South, które zapewniło szereg atrakcji. Oprócz muzycznego tła, uczestnicy mogli zostać częścią konkursów z nagrodami, obserwować pokazy ratownictwa medycznego, skorzystać z oferty gastronomicznej oraz odwiedzić stoiska z gadżetami motocyklowymi. Dla najmłodszych również przewidziano liczne atrakcje.

Policjanci z Tychów niestrudzenie czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, jednocześnie przypominając o znaczeniu zdrowego rozsądku podczas jazdy na motocyklu. Podkreślali, że choć mniejszy gabaryt i szybsze przyspieszenie to zalety jednośladów, mogą one stanowić pewne ryzyko. Motocykl ze względu na swój rozmiar może być łatwo przeoczony przez innych użytkowników drogi. Dlatego istotna jest maksymalna koncentracja oraz przewidywanie ruchów innych pojazdów. Policjanci podkreślali również, że motocyklista jest znacznie mniej chroniony niż kierowca samochodu.