Uroczyste odsłonięcie ronda Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tychach

Na ten dzień 3 lipca, miasto Tychy szczyciło się uroczystym odsłonięciem ronda nazwanego na cześć Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Wśród obecnych gości znaleźli się m.in. prezes oraz twórca fundacji – Jerzy Owsiak, liczni wolontariusze z Tychów, przedstawiciele urzędu miejskiego wraz z Radą Miasta, jak również mieszkańcy Tychów.

Znajdujące się na skrzyżowaniu ulic Bocheńskiego, Hlonda i Bocznej, tuż obok budynku Małego Teatru w Tychach, rondo teraz oficjalnie nosi dumne imię Fundacji WOŚP.

Podczas wydarzenia, prezydent miasta Tychy – Maciej Gramatyka wygłosił słowa podziękowania skierowane do prezesa Fundacji WOŚP. Zwrócił uwagę na długotrwałą obecność tej organizacji w ich mieście, co potwierdza zgromadzona tam liczna grupa wolontariuszy. Przypomniał również, że pomysł na stworzenie rond nazwanego imieniem WOŚP zrodził się w głowach radnych poprzedniej kadencji.

Podczas ceremonii otwarcia, Jurek Owsiak podzielił się informacjami dotyczącymi ilości funduszy, które udało się zebrać w Tychach. Przypomniał też o wsparciu jakie miasto otrzymało od Fundacji. Określił, że do trzech placówek w Tychach trafiło łącznie 199 sztuk sprzętu medycznego o wartości 3 111 151,69 złotych, za co dziękował mieszkańcom miasta. Wspomniał również o wynikach z 32. Finału WOŚP, gdy 229 wolontariuszy zebrali łącznie kwotę 199 198,30 złotych.

Po oficjalnym odsłonięciu tablicy upamiętniającej to wydarzenie, Jerzy Owsiak posadził drzewo na terenie miasta Tychy. Następnie w towarzystwie swoich fanów, wśród których byli m.in. Sebastian Riedel i prezes Tyskich Linii Trolejbusowych Marcin Rogala, odwiedził specjalnie przygotowany trolejbus utrzymany w stylu zespołu Dżem, jako część akcji TLT „Trolejbusem z bluesem”.