Poświęcenie dla innych na Motoserce 2024 – Oddano prawie 64 litry krwi

Niedawno, dokładnie w sobotę 29 czerwca, w Tychach na placu pod Żyrafą zaistniało niecodzienne wydarzenie – Motoserce. Jest to impreza odbywająca się od wielu lat w różnych miastach Polski, przyciągająca nie tylko entuzjastów motocykli, ale także tych, którzy mają ochotę ofiarować cząstkę siebie – dosłownie. Zgodnie z informacjami podanymi przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, na miejscu zarejestrowało się 180 krwiodawców, z których 149 oddało razem 63,667 litra krwi. Podczas tej sobotniej imprezy do bazy Fundacji DKMS dołączyło również 12 nowych potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy, Macieja Gramatyki. Organizacja Motoserca znalazła się w rękach klubu motocyklowego Woman of South z Tych. Impreza była niezwykle atrakcyjna – zapewniono muzykę na żywo dzięki Pozyton Sound i Diversity, konkurencje z nagrodami oraz pokazy medycznego ratownictwa. Oprócz tego, na miejscu można było skosztować różnorodnej kuchni w strefie gastronomicznej oraz nabyć motocyklowe gadżety. Nie zapomniano również o najmłodszych gościach. Bezpieczeństwo uczestników było pod ścisłym nadzorem miejscowych służb porządkowych.

Podczas wydarzenia stróże prawa przypominali o bezpieczeństwie na drodze dla motocyklistów: „Nie możemy zapominać, że mniejsza wielkość i szybsze przyspieszenie jednośladów to ich duży atut, ale także potencjalny problem. Motocykl z powodu swojej małej wielkości może być łatwo przeoczony przez innych użytkowników drogi. Dlatego trzeba być bardzo skupionym na jeździe i antycypować ruchy innych pojazdów. Pamiętajmy również, że motocyklista jest mniej chroniony niż kierowca samochodu.”

Planowany punkt programu, licytacja, niestety nie odbyła się z powodu niskiej frekwencji. Jednak organizatorzy zdecydowali się na jej przeprowadzenie w formie online. Szczegóły pojawią się wkrótce na stronie Woman of South na Facebooku, gdzie można obejrzeć pełną fotorelację autorstwa Piotra Kaczmarczyka.

Organizatorki piszą: „Dajcie nam chwilę na obfotografowanie przedmiotów, które na ten cel zostały przygotowane i wrócimy do was ze szczegółami. Liczymy na wasze wielkie serducha”. Zebrane środki z licytacji przeznaczone będą na leczenie młodej Hani, u której odkryto Zespół Angelmana.

Podczas Motoserce 2024 na nowo okazało się, jak wiele można zyskać, pomagając innym i dobrze się przy tym bawiąc.